Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dostałeś takiego SMS-a? Tym razem to nie oszustwo. Lepiej sprawdź treść tej wiadomości

OPRAC.:
Redakcja Strefy Biznesu
Redakcja Strefy Biznesu
PSG wysyła wiadomości SMS do swoich klientów. To dla nich istotna informacja oraz instrukcja.
PSG wysyła wiadomości SMS do swoich klientów. To dla nich istotna informacja oraz instrukcja. 123rf.com/anyaberkut
Oszustwa na SMS to ostatnio codzienność, jednak nadal tekstowe wiadomości mogą służyć także przekazaniu istotnych informacji. Tak jest w tym konkretnym przypadku. Polska Spółka Gazownictwa wysyła swoim klientom komunikat. Lepiej poznać treść tej wiadomości i na nią zareagować.

Spis treści

Polska Spółka Gazownictwa wysyła SMS-y swoim klientom

Rozpoczęcie wysyłki SMS-ów dotyczących przekazania odczytu gazomierza przekazuje w komunikacie Polska Spółka Gazownictwa, która od 22 lutego wysyła wiadomości o tej treści do swoich klientów. Operator chce dbać o bezpieczeństwo każdego z odbiorców wiadomości i publicznie podaje przykładową treść wiadomości:

Z powodu braku dostępu do gazomierza nie wykonaliśmy odczytu rzeczywistego. W związku z tym prosimy o przesłanie do PSG stanu licznika wraz ze zdjęciem gazomierza potwierdzającym zużycie oraz adres punktu poboru na e-mail: [adres e-mail w domenie @psgaz.pl]. Dotyczy adresu: ................... W razie pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 22 444 33 33. Niezależnie od wysyłanej wiadomości odczyty nadal są realizowane przez inkasentów zgodnie z planowanym harmonogramem - to przykładowa treść wiadomości publikowana na stronie psgaz.pl.

A czego dotyczy SMS od gazowni? Tego typu wiadomości otrzymają osoby, u których utrudniony był dostęp do gazomierzy, a przedsiębiorstwo w konsekwencji nie dokonało odczytu rzeczywistego zużycia w okresie ostatnich 12 miesięcy.

Wówczas SMS ma być przypomnieniem, że odczyt można wysłać przy pomocy wiadomości e-mail. SMS podaje szczegółowe instrukcje, aby każdy z użytkowników mógł samodzielnie dokonać odczytu z licznika. Ważna będzie także fotografia urządzenia, która potwierdzi podane przez skrzynkę elektroniczną zużycie.

Zobacz także: 1500 zł w ramach jednej ulgi dla każdego Polaka. Ulga na internet. Sprawdź, jak z niej skorzystać w PIT 2024

Dostałeś taką wiadomość? Nie warto jej ignorować

Otrzymanie SMS-a od PSG nie powinno budzić obaw. Nie jest to oszustwo ani próba wyłudzenia danych. Spółka przypomina jednak, że udostępnienie gazomierza jest obowiązkiem każdego odbiorcy.

Regularne odczyty gwarantują dokładne rozliczenia i podnoszą poziom bezpieczeństwa użytkowania gazu - dodaje Polska Spółka Gazownictwa.

To jednak nie tylko bezpieczeństwo, ale także czysta ekonomia, bowiem brak odczytu z gazomierza zmusi PSG do szacunkowego obliczenia zużycia gazu w danym okresie. Gdy mowa o 12 miesiącach, średnie zużycie może być dalekie od faktycznego, co może powodować podwyżkę kosztów, której łatwo mogliśmy uniknąć.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiał oryginalny: Dostałeś takiego SMS-a? Tym razem to nie oszustwo. Lepiej sprawdź treść tej wiadomości - Strefa Biznesu

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki