Dobry występ Sokoła na Mistrzostwach Polski

Archiwum klubu
Piotr Barszcz zachwycał publiczność efektownymi wsadami.
Piotr Barszcz zachwycał publiczność efektownymi wsadami. Archiwum klubu
Koszykarze Ostrowskiego Klubu Koszykówki Sokół uplasowali się w najlepszej ósemce rozgrywanych w Łodzi II Mistrzostw Polski Siemens AGD w koszykówce ulicznej 3x3.

(fot. Archiwum klubu)

Finałowe zmagania Mistrzostw Polski z udziałem 16 najlepszych zespołów w kraju zostały rozegrane w niedzielę 15 lipca na Rynku Manufaktury w Łodzi. Sokół II występował w składzie: Piotr Barszcz, Marcin Jańczuk, Grzegorz Szydło i Mateusz Zaręba. Koszykarze OKK dobrze spisywali się pierwszej w fazie rozgrywek, gdzie dotarli do ćwierćfinału, a eliminując z rozgrywek zespół Niewygodnych Przeciwników z Poznania sprawił dużą niespodziankę. W walce o półfinał górą byli jednak zawodnicy Budextan Streetball 4 z Mrągowa, którzy w finale pokonali 14:12 Dzikie Wężę z Warszawy i zdobyli w ten sposób Mistrzostwo Polski. Zwycięzcy oprócz medali, pucharów i nagród rzeczowych otrzymali również bilet na Mistrzostwa Europy w Koszykówce Ulicznej 3x3, które na początku wrześnie odbędą się w Istambule.

Jako zespół ostrowski Sokół pozostawił więc dobre wrażenie, ale jeszcze lepsze okazały się występy w konkurencjach indywidualnych. W między czasie rozgrywano m. in. konkursy wsadów i rzutów za 3 punkty. W tej pierwszej konkurencji wystartował Piotr Barszcz, który już niejednokrotnie prezentował swoje umiejętności w takich sytuacjach ostrowskim kibicom koszykówki. Najskuteczniejszy zawodnik OKK zdominował konkurs wsadów, wykonując wszystkie próby z dużą mocą i w efektowny sposób za pierwszym podejściem. W finale pokonał Tomasza Rudko z Legii Warszawa, a już poza finałem wzbudził aplauz publiczności wsadem wykonanym po podaniu Grzegorza Szydło "od deski". Z kolei Mateuszowi Zarębie bardzo niewiele, bo tylko 1 celnej próby zabrakło w finale do wyrównania wyniku zwycięzcy w rzutach za 3 pkt.

Nie mniej występ Sokoła w II Mistrzostwach Polski Siemens AGD w Koszykówce Ulicznej 3x3 uznać można za bardzo udany. Zawodnicy zrobili dobrą promocję dla miasta, zaprezentowali swoje, jak się okazuje, niemałe umiejętności na arenie krajowej, a swoim występem mogą w znaczny sposób przyczynić się do popularyzacji tej nowej na naszym terenie dyscypliny sportu.