Dobry występ karateków OKKK w Ostrowi Mazowieckiej

Michał Wiśniewski jeden z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia. Fot. A. Dobkowski
Kolejny udany występ zanotowali zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin, którzy 28 maja wystartowali w VII Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży w Ostrowi Mazowieckiej.

Podopieczni sensei Artura Orzoła (III Dan) i Krzysztofa Ślaskiego (I Dan) potwierdzili przynależność do ścisłej czołówki w kraju zdobywając jedenaście medali.

W formule kumite lekki kontakt - chłopcy - kat. dzieci młodsze do 27 kg pierwsze miejsce zajął Wojciech Dabrowski. Dąbrowski. Chłopcy - kat. dzieci do 40 kg pierwsze miejsce zajął Michał Wiśniewski. Chłopcy - kat. kadeci lekki kontakt - pierwsze miejsce zajął Kamil Różycki. Dziewczynki - kat. kadetki lekki kontakt trzecie miejsce zajęła Izabela Żebrowska. W formule semi kontakt
chłopcy - kat. juniorzy do 75 kg pierwsze miejsce zajął Michał Zysk, a trzecie miejsce Łukasz Bieńkowski.

Dziewczęta - kat. młodziczki do 55 kg pierwsze miejsce zajęła Beta Opęchowska, powyżej 55 kg trzecie miejsce zajęła Ewelina Karaś. Dziewczęta - kat. juniorek do 60 kg drugie miejsce zajęła Ewelina Przeździecka, powyżej 60 kg trzecie miejsce zajęły Anna Rupacz i Joanna Ruszczyk.

W zawodach wzięło udział około 250 zawodników. W klasyfikacji drużynowej Ostrołęcki Klub Karate zajął drugie miejsce. Zwyciężył Łomżyński Klub Karate Kyokushin.