OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Pierwszy etap wyścigu Itzulia Women.
Pierwszy etap wyścigu Itzulia Women. Fot. PAP/EPA/Luis Tejido
Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) zajęła trzecie miejsce w pierwszym etapie wyścigu kolarskiego Itzulia Women w Hiszpanii, z Etxebarria do Markina-Xemein (122,2 km). Zwyciężyła Holenderka Demi Vollering przed Szwajcarką Marlen Reusser (obie Team SD Worx).

Holenderka finiszowała samotnie na mecie w Kraju Basków. 47 sekund później na metę wjechała Reusser, z kolei Niewiadoma do triumfatorki straciła 49 sekund. Na 48. pozycji ukończyła etap Karolina Perekitko (Groupe Abadie) ze stratą 6.29, a na 51. Aurela Nerlo (Massi-Tactic) - 8.0.

Liczący 125 kilometrów etap prowadził z Etxebarrii do Markina-Xemein. Ulokowano na nim dwa podjazdy - szczyt drugiego znajdował się ok. 10 kilometrów przed metą. Piątkowa rywalizacja odbywała się w niesprzyjających warunkach, przy rzęsiście padającym deszczu.