Do szczęścia Sokołowi zabrakło niewiele

Po ambitnej walce Sokół doznał porażki
Po ambitnej walce Sokół doznał porażki C. Gołaś
Koszykarze ostrowskiego Sokoła doznali porażki w wyjazdowym starciu 6. kolejce spotkań rozgrywek II ligi. Tym razem podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela w wyjazdowym meczu ulegli BKS Tur Bielsk Podlaski 87:88.

Już pierwsza kwarta pokazała, że będzie to niezwykle ciekawe i zacięte widowisko. Nasi koszykarze wygrali ją 26:22 i zrobili ważny krok w kierunku walki do dobry wynik. Niestety w kolejnej kwarcie to gospodarze przyspieszyli i wygrali kwartę 22:12, wykorzystując słabszą dyspozycję rzutową i błędy w grze defensywnej Sokoła. W efekcie do przerwy to Tur prowadził różnicą sześciu punktów. Po przerwie na parkiecie lepiej radzili sobie podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela.

Uważna gra w obronie i szybkie kontrataki sprawił, że Sokół nie tylko odrobił straty, ale jednocześnie objął jednopunktowe prowadzenie. W ostatniej kwarcie gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Arkadiusz Zabielski, który skutecznie punktował z kilku pozycji. Ostatnia kwarta zakończyła się wynikiem 21:19, a całe spotkanie 88:87.

BKS Tur Bielsk Podlaski - OKK Sokół Ostrów Mazowiecka 88:87 (22:26, 22:12, 23:30, 21:19)