Długi możesz spłacić online - nowe funkcje platform finansowych

Materiał informacyjny KRUK
Technologie rozwijają się dynamicznie, rewolucja cyfrowa obejmuje niemal każdy sektor gospodarki, w tym również windykację. Zakupy online, opłaty przez internet i usługi bankowe bez wizyt w placówkach to już dla wielu codzienność. Także tradycyjne podejście do spłaty długów stopniowo ustępuje miejsca innowacyjnym technologiom, które nie tylko usprawniają procesy, lecz także zapewniają większą efektywność i spójność działań.

Jak pozbyć się długów? Dostęp online nowym standardem w windykacji

Przed 2020 rokiem wiele dziedzin życia instynktownie dopasowalibyśmy do sfery offline – praca, usługi zdrowotne, w tym optyka czy właśnie windykacja długu. Tymczasem zmiana rzeczywistości nastąpiła błyskawicznie i w ciągu zaledwie kilku, kilkunastu tygodni wiele dziedzin życia przeniosło się do internetu.

Firma windykacyjna KRUK jeszcze przed wybuchem pandemii wystartowała ze swoją platformą do obsługi zadłużenia e-kruk.pl. Dzisiaj liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła już 170 tys. i co miesiąc liczba ta rośnie! Dlaczego? Klienci doceniają przede wszystkim wygodę i dyskrecję tego rozwiązania – w dowolnym miejscu i czasie mogą zajrzeć na swoje konto i na przykład spłacić ratę zadłużenia. Platforma e-kruk.pl pozwala też na zawarcie porozumienia czy sprawdzenie salda swoich spraw. A w razie dodatkowych pytań – zadać je doradcy na czacie.

Jak założyć konto na platformie e-kruk.pl?

Ułatwienie w spłacie długów – platforma, konsultant, BOT

Nowoczesne technologie to duże ułatwienie w spłacie długów, bo umożliwiają one coraz bardziej spersonalizowaną komunikację z klientami firm windykacyjnych. Dzięki danym wprowadzanym do nowych narzędzi wysyłają one powiadomienia dopasowane do preferencji klientów i ich sytuacji finansowej. Co najważniejsze klienci dostają je w najwygodniejszej dla siebie formie. Może to być kontakt z wirtualnym asystentem, SMS, e-mail, komunikator, list czy rozmowa z doradcą.

Wszystkie te formy kontaktu mogą być z powodzeniem uzupełnione, a w dużej mierze nawet zastąpione przez platformę e-kruk.pl czy rozmowę za pośrednictwem czatu.

Klienci coraz lepiej oceniają także wirtualną doradczynię klienta, Emilię, czyli BOTa w KRUKu. Z jej pomocą mogą dowiedzieć się, kiedy przypada termin zapłaty kolejnej raty, jaka jest jej wysokość, mogą złożyć deklarację spłaty, a wszystkie ustalenia zostaną zapisane w systemie tak, aby mieli dostęp do nich także inni doradcy tej firmy. Komunikacja z BOTem łączy w sobie wszystkie zalety osobistej obsługi konsultanta z dyskrecją i bezosobowością rozwiązań online.

Automatyczne płatności w spłacie długów – subskrypcja i rabat -10%

Nowoczesne technologie w windykacji, na platformach do obsługi zadłużenia online dotyczą również ułatwienia w spłacie zadłużenia, np. poprzez udostępnienie automatycznych płatności. Ich główną zaletą jest to, że po ich ustawieniu, nie trzeba już pamiętać o cyklicznych płatnościach, a rachunki są regulowane terminowo.

Jeśli ustawimy stałe zlecenie płatności, to na przykład nie zapomnimy o zapłaceniu raty za zakupiony sprzęt RTV czy AGD – oczywiście pod warunkiem zapewnienia środków na koncie. Podobnie jest w przypadku spłaty zadłużenia – tu też można ustawić stałe zlecenie spłaty zadłużenia.

Oczywiście warto co jakiś czas sprawdzać stan swojego konta, kontrolować, jak wyglądają nasze dochody i wydatki. Dzięki temu łatwiej jest sprawdzać swój domowy budżet i kontrolować swoją płynność finansową. Na platformie e-kruk.pl automatyczne płatności dają możliwość terminowej spłaty rat zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem. Dzięki temu kwoty spłacają się automatycznie, a użytkownik nie musi martwić się, że przegapi termin spłaty.

Rozwiązania online mogą nie tylko ułatwić spłatę długu, ale i zmniejszyć wysokość comiesięcznych spłat. KRUK premiuje klientów, którzy samodzielnie na platformie online zawierają ugodę, a następnie – również na platformie e-kruk.pl - spłacają terminowo swoje raty. Każdą taką terminowo spłaconą ratę KRUK obniży o -10% - dowiedz się więcej.

Bezpieczeństwo danych – obawy użytkowników

Wraz z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w windykacji niezmiernie istotne staje się zapewnienie bezpieczeństwa danych. Firmy, nie tylko windykacyjne, muszą dbać również o odpowiednie zabezpieczenia informatyczne, aby chronić poufne informacje swoich klientów. Szyfrowanie danych, regularne audyty bezpieczeństwa oraz zgodność z przepisami m.in. o ochronie danych (takimi jak RODO w Unii Europejskiej) są kluczowymi elementami w tym obszarze.

Firmy powinny także szerzyć wiedzę na temat rozwiązań cyfrowych, by kompetencje cyfrowe Polaków rosły. W rozmowach ze swoimi klientami zdarza się im słyszeć opinie, że wolą oni nie zakładać konta online lub nie korzystać z płatności cyklicznych. Dlaczego? Ponieważ nie wiedzą, do jakich danych firma będzie miała dostęp. Dlatego nie korzystają z popularnych serwisów typu VOD. Wielu klientów nie wie na przykład, że włączenie płatności cyklicznej to jedynie udzielenie zgody na obciążenie karty czy konta bankowego.

Tymczasem ani serwis streamingowy, ani firma windykacyjna, czy jakakolwiek inna firma, której regularnie płacimy za usługi (np. operator telefonii komórkowej), nie posiada uprawnień do wglądu w stan konta. Oznacza to, że nie widzi ona salda konta ani transakcji klienta. Te prawa i możliwości są zastrzeżone dla instytucji państwowych, takich jak urzędy skarbowe.

Automatyzacja w spłacie – nowa era w windykacji

Nowoczesne technologie rewolucjonizują obszar windykacji, umożliwiając firmom skuteczniejsze odzyskiwanie długów przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności procesów, a konsumentom kontrolę nad postępem spłaty zadłużenia 24 godziny na dobę. Automatyzacja, wykorzystanie wielu form kontaktu, personalizacja komunikacji oraz zapewnienie bezpieczeństwa danych to kluczowe elementy, które determinują nową erę w tym obszarze.

W miarę jak technologie będą się rozwijać, można oczekiwać dalszych innowacji, które jeszcze bardziej usprawnią i uproszczą procesy windykacyjne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Długi możesz spłacić online - nowe funkcje platform finansowych - Portal i.pl

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki