MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Debiut Charmuszki, Łyziński ratuje punkt Narwi w Łomiankach

A. Dobkowski
Marek Charmuszka w piątek trenował dodatkowo, aby lepiej przygotować się do starcia z KS Łomianki. A. Dobkowski
Remisowym wynikiem 1:1 zakończyło się spotkanie 2. kolejki rozgrywek IV ligi mazowieckiej pomiędzy KS Łomianki, a Narwią Ostrołęka. W składzie niebiesko-czerwonych zadebiutował Białorusin Marek Charmuszka.

(fot. A. Dobkowski)

Przez pierwsze dwa kwadranse spotkania w Łomiankach oba zespoły nie potrafiły zagrozić poważnie bramce rywali. W 30. minucie meczu gospodarzy zdołali jednak wykorzystać błędy defensywy niebiesko-czerwonych, a aktywny Paweł Madej pokonał Andrzeja Łyzińskiego.

W kolejnych minutach meczu Narew próbowała odpowiedzieć dobrą akcją, ale zapędy jej napastników Marka Charmuszki i Tomasza Niedźwieckiego kończyły się tuż przed polem karnym. Z kolei kilka niecelnych strzałów z dystansu nie mogło wyrządzić krzywdy gospodarzom.

Po zmianie stron Narwi udało się doprowadzić do wyrównania w 62. minucie spotkania. Najpierw dobrą akcję przeprowadził Tomasz Niedźwiecki, ale jego mocny strzał na róg sparował golkiper gospodarzy. Chwilę później dośrodkowana w pole karne z rzutu rożnego piłka od Daniela Wargulewskiego trafiła wprost na głowę Tomasza Niedźwieckiego, który pewnie skierował ją do bramki rywali.

Spotkanie w Łomiankach, które wielkim widowiskim nie było mogło zakończyć się bardzo pomyślnie dla gospodarzy. W doliczonym czasie gry Robert Jędrzejczyk sfaulował jednego z rywali w polu karnym, a sędzia wskazał na jedenasty metr boiska. Do piłki poszedł Paweł Madej, ale strzał rywala świetnie obronił Andrzej Łyziński i dał punkt Narwi.

- Słabo to wyglądało zarówno w defensywie, jak i ofensywie i nie mogę być zadowolony z tego spotkania - mówi szkoleniowiec Narwi Marcin Roman. - Byliśmy zespołem lepszym w tym spotkaniu, ale stwarzaliśmy za mało sytuacji strzeleckich, w pierwszej połowie oddaliśmy jedynie trzy strzały z daleka. Marek Charmuszka w swoim debiucie był nieco zagubiony. Słabo radził sobie w pierwszej połowie jako wysunięty napastnik. Lepiej z kolei w drugiej, kiedy wchodził ze środka pola.

KS Łomianki - Narew Ostrołęka 1:1 (1:0)
Bramki: Madej 30. - Niedźwiecki 62.

Narew: Łyziński - Dzwonkowski, Zalewski, Jędrzejczyk, Rupacz - D.Wargulewski (80. Kuczewski), Pełtak, Strzeżysz, Stachowicz (46. Gawrych) - Niedźwiecki (70. Kubat), Charmuszka