Czwórka lekkoatletów z kwalifikacjami na Olimpiadę

Klaudia Dobkowska pewnie wygrała walkę o awans na dystansie 400 metrów przez płotki. Fot. Archiwum klubu
Na stadionie AWF juniorzy młodsi ostrołęckiego OKLA walczyli w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, której finały rozegrane zostaną pod koniec lipca.

Awans do najważniejszych zawodów sezonu wywalczyli zawodnicy z poszczególnych konkurencji, którzy odnieśli zwycięstwo. Pozostali będą musieli czekać do końca czerwca na końcowe listy klasyfikacyjne. Podczas zawodów w konkursie skoku w dal z wynikiem 5,19 m wygrała Katarzyna Gwiazda, która zajęła również drugie miejsce wśród trójskoczków z nowym rekordem życiowym - 10,96 m. Najlepsza w tej konkurencji okazała się z kolei inna zawodniczka OKLA, Joanna Golan, która również ustanowiła nowy rekord życiowy - 11,20 m.

W biegu 400 metrów przez płotki pewnie wygrała z kolei Klaudia Dobkowska - 65,16 s. O awans do finałowych zawodów spokojny może być raczej także Igor Bastek, który w konkursie rzutu dyskiem (1,5 kg) był trzeci z wynikiem 46,75 m.

Ponadto na czołowych miejsca w swoich konkurencjach uplasowali się: Magdalena Wołejszo - drugie miejsce w trójskoku (11,63 m) i trzecie w skoku w dal (5,14 m), Anna Gwiazda - drugie miejsce w rzucie młotem 3 kg (41,84 m), Igor Bastek - trzecie miejsce w rzucie dyskiem 1,5 kg (46,75 m), Hubert Broniek - trzecie miejsce w biegu na 200m (23,25s i rekord życiowy), sztafeta 4 x 100 m juniorek młodszych (Joanna Golan, Klaudia Dobkowska, Dominika Zaniewska, Katarzyna Gwiazda) - trzecie miejsce (50,60 s).

Nowe rekordy życiowe ustanowili: Klaudia Dobkowska - 13,36 s w biegu na 100 m, Karol Sęk - 12,58 m w trójskoku, Paweł Polakowski - 2:04,19 s w biegu na 800 m, Damian Świerdzewski - 9:42,14 s w biegu na 3000 m, Piotr Żbikowski - 175 cm w skoku wzwyż.
- Czwórka zawodników wystartuje w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a kolejni nasi lekkoatleci mogą do nich dołączyć - mówi sekretarz OKLA Marek Kwiatkowski. - Kolejna okazją do tego będą zawody, 18 czerwca, a ostateczne listy klasyfikacyjne zostaną opublikowane na koniec czerwca. Wówczas poznamy wszystkich zawodników, którzy wystartują w finałowym zawodach.