Czwarte miejsce dla Unii i specjalne odznaczenia dla trenerów (zdjęcia, wideo)

Reprezentacja ostrołęckiej Unii zakończyła zmagania na czwartym miejscu.
Reprezentacja ostrołęckiej Unii zakończyła zmagania na czwartym miejscu. A. Dobkowski
Koszykarki MUKS Poznań wywalczyły złoty medal Mistrzostw Polski Kobiet U-16. W finałowym spotkaniu w hali im. Arkadiusza Gołasia pokonały OSiR Trójka Żyrardów 73:52.

Wręczenie medali Mistrzostw Polski

Już pierwsza kwarta wygrana przez zawodniczki z Wielkopolski 24:7 pokazała, że to brązowym medalistkom na Mazowszu trudno będzie walczyć o zwycięstwo. W kolejnej kwarcie MUKS Poznań podwyższył jeszcze prowadzenie, a po zmianie stron utrzymał bezpieczną przewagę.

Trzecie miejsce zajęły zawodniczki UKS Huragan Wołomin po zwycięstwie nad MUKS Unia Basket Ostrołęka 90:22. Podczas podsumowania do najlepszej piątki turnieju wybrana została zawodniczka Unii Kinga Jakubiak, a specjalną nagrodę z rąk przewodniczącego rady miasta Dariusza Maciaka dla perspektywicznej zawodniczki otrzymała Patrycja Jarka. Najlepszą zawodniczką w zespole gospodyń została wybrana Dominika Skrzecz.

Podczas uroczystości prezes Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Koszykówki Michał Lesiński wręczył złote odznaki za zasługi trenerowi Maciejowi Kruszewskiemu i prezydentowi miasta Ostrołęka Januszowi Kotowskiemu. Srebrne odznaki otrzymali przewodniczący rady miasta Ostrołęka Dariusz Maciak, dyrektor MZOSTiT Robert Juchniewicz oraz trenerzy Unii Basket Tomasz Pierzchała i Mariusz Mierzejewski.