Coraz ciekawiej w piłkarskiej lidze "Amatorów" (zdjęcia)

Paweł Nowak
Piłkarze "Komunalki" (biało-zielone stroje) nie zawsze potrafili przeciwstawić się atakom Schneidera. Fot. Paweł Nowak
Rozgrywki Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej organizowane przez ostrowski MOSiR wkraczają w decydującą fazę. Do rozegrania zostały już tylko 3 kolejki.
8. kolejka Amatorskiej Ligi Pilki Noznej w Ostrowi

8. kolejka Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w Ostrowi

W niedzielę, 19 sierpnia, jako pierwsi na boiska wybiegli piłkarze Schneidera i Gospodarki Komunalnej. Po pierwszej połowie, zakończonej skromnym prowadzeniem wicemistrzów z ubiegłego sezonu 1:0, wynik pozostawał jeszcze sprawą otwartą, ale już w drugiej połowie faworyci poprawili skuteczność i dołożyli kolejne 3 gole. Zupełnie odwrotny przebieg miało drugie spotkanie. Do przerwy Roch Jasienica wygrywał 3:0 i wydawało się, że w drugiej odsłonie "dobije" rywali. Po przerwie to jednak piłkarze Pierrota strzelali gole, lecz do remisu już nie doprowadzili. Rozczarował nieco hit kolejki, jakim miała być konfrontacja "Elektryków" z "Wojskowymi". Ci pierwsi nie potrafili przebić się przez szczelny mur obronny Jednostki. Ci z kolei od początku grali na remis, od czasu do czasu wychodzili tylko z kontratakami i ostatecznie wywalczyli 1 punkt.

Po bezbramkowej pierwszej połowie w potyczce Sokoła/Forte z Orzem Kosewo, w drugiej bramkarze aż 6 razy musieli wyciągać piłkę z siatki. Częściej czynił to golkiper beniaminka, co oznaczało dopisanie 3 punktów na konto "żółto-czarnych". Niespodzianki nie było w spotkaniu zamykającym niedzielną kolejkę. Canexpol zdążył co prawda objąć prowadzenie w meczu z faworytem rozgrywek, ale Stacja odrobiła straty, aż z nawiązką. Tym samym z kompletem zwycięstw powróciła na fotel lidera, Canexpol zaś na drugim biegunie pozostaje nadal bez punktów.

Sytuacja w tabeli zrobiła się bardzo ciekawa. Trudno wyobrazić sobie, żeby Stacja nie zdobyła mistrzostwa. Raczej nie zwojują już wiele zawodnicy ZGKiM oraz Canexpolu. W środku tabeli zrobiło się jednak ciasno i większość drużyn ma jeszcze szanse nawet na podium. Ostatnie kolejki będą zatem bardzo ciekawe i każdy masz będzie miał duże znaczenie dla końcowego układu tabeli.