MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Boże Ciało w parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrołęce

Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
W Polsce Boże Ciało jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Daje to wiernym możliwość swobodnego udziału w uroczystościach. Procesje przeszły ulicami miasta. Zobaczcie zdjęcia z procesji z kościoła pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrołęce.

W 2024 roku Boże Ciało przypada 30 maja. To święto ruchome, które w kościele katolickim obchodzi się 60 dni od Wielkanocy, w pierwszy czwartek po uroczystości Trójcy Świętej.

Po uroczystej mszy świętej wierni biorą udział w procesji pod przewodnictwem kapłanów, zatrzymują się przy ołtarzach, a księża odczytują fragmenty Pisma Świętego.

Ołtarze na Boże Ciało są zazwyczaj bogato zdobione m.in. kwiatami i gałązkami drzew. Pojawiają się symbole religijne, takie jak krzyże, obrazy świętych i hostie. Na ziemi często kładzie się dywan.  Ostateczny wygląd ołtarza na Boże Ciało zależy od kreatywności osób, które go przygotowują. Celem jest stworzenie pięknego i godnego miejsca do modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu. Przy ołtarzu na ogół nie może zabraknąć zieleni, którą najczęściej stanowią gałązki brzozy. Symbolizują one życie i odrodzenie. Często też przy ołtarzu rozdawany jest wiernym chleb.

Wierni zatrzymują się przy czterech ołtarzach, które oznaczają ewangelie zawarte w Nowym Testamencie, których autorami są:

  • Marek,
  • Mateusz,
  • Łukasz,
  • Jan.

Zobaczcie zdjęcia z innych procesji:

Boże Ciało w parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Pann...

Boże Ciało w parafii pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce, 30.05.2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki