MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bieg po zdrowie w Zalasiu. 25.05.2024 odbyła się jego 15. edycja

Renata Korytkowska
Fot. Karolina Stachelek
W sobotę, 25 maja 2024 r. odbyła się wyjątkowa, jubileuszowa, bo już 15. impreza sportowa w Zalasiu, organizowana w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska biega”. Pogoda dopisała, uczestnicy również.

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Zalasa, ich rodzice oraz licznie przybyli sympatycy biegania z sąsiednich szkół, m.in. z Łysych, Lipnik, Wejda, Łączek, Warmiaka, Wolkowych, Ksebek, Myszyńca i Pupkowizny wzięli udział w akcji „Bieg po zdrowie”, mającej na celu promocję aktywnego stylu życia i spędzania czasu wolnego w duchu zdrowej sportowej rywalizacji. Byli też biegacze z Baby i Plewk.

Zebrani zostali powitani dynamiczną choreografią taneczną w wykonaniu uczennic Szkoły Podstawowej w Zalasiu.

W 21 kategoriach biegowych wzięli udział zawodnicy w różnym wieku. Najmłodsi uczestnicy biegów dopiero opanowali tę sztukę, najstarsi w kategorii open mają za sobą bogate doświadczenie startu w prawie każdej edycji imprezy. W duchu rywalizacji fair play biegali wszyscy, pokonując własne zmęczenie i upał. Pamiątkowe medale wręczyli zwycięzcom wójt Gminy Łyse Grzegorz Fabiszewski, radni powiatowi – Stanisław Lipka i Andrzej Szymczyk, przewodnicząca rady gminy Łyse Barbara Murach wraz z dyrektor Szkoły Podstawowej w Zalasiu Danutą Gwiazdą – koordynatorką szkolnej akcji sportowej.

Były też kiełbaski z ogniska dla wszystkich uczestników „Biegu po zdrowie” i woda dla ochłody. Sponsorami wydarzenia byli Gmina Łyse oaz Rada Rodziców SP w Zalasiu.

- W sporcie zawsze są wygrani i pokonani. W 15. „Biegu po zdrowie” wygrani byli wszyscy. Bieganie to zdrowie, a taka nagroda zawsze warta jest wysiłku – zaakcentowali organizatorzy imprezy biegowej, nauczyciele Szkoły Podstawowej w Zalasiu - Bogusława Kobus, Mariusz Wiśniewski i Tomasz Gwiazda, podkreślając przy okazji, jak cenna jest współpraca w organizacji wydarzenia z GOKSiR w Łysych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki