B.D. Art i Elektro-Instal gromią w drugiej kolejce ALPN (zdjęcia, tabela)

Paweł Nowak
Stacja strzeliła w pierwszej połowie 3 gole, ale w drugiej była już bezradna pod bramką rywali. Fot. Paweł Nowak
Druga seria gier Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej rozgrywana była już przy dużo lepszej pogodzie, co przełożyło się na lepszą grę i wysoką skuteczność. Pierwszy niedzielny mecz jednak wcale tego nie zapowiadał.
Druga kolejka ostrowskiej ALPN

Jednostka Wojskowa, która przed tygodniem grała w 6-osobowym składzie, tym razem uzbroiła się już dużo lepiej. Wczesna pora rozgrywania meczu nie sprzyjała jednak ani "Wojskowym", ani Jasienicy. Gra była bezproduktywna, obydwie drużyny stworzyły co najwyżej po 2 groźniejsze sytuacje, wobec czego bezbramkowy remis nie może dziwić.

Świetnie zainaugurowali rozgrywki obrońcy tytułu. Prezentowali dobrą, składną grę pokazując, że w tym sezonie również będą jednym z głównych pretendentów do mistrzostwa. Muszą jedynie poprawić nieco skuteczność, bowiem w drugiej połowie mogli i powinni jeszcze kilka razy umieścić piłkę w siatce.

Trzy punkty w starciu z Pierrotem zdobył Schneider. Prowadząc 2:0 dał sobie strzelić w ostatnich minutach bramkę kontaktową, ale na stratę punktów już sobie nie pozwolił. Aż po 5 bramek zaaplikowali swoim rywalom "Elektrycy" i B.D. Art. O ile w przypadku tych drugich wynik ten nie jest zaskoczeniem, o tyle rozstrzelanie Sokoła/Forte można uznać za dużą niespodziankę.

Liderem po drugiej kolejce został B.D. Art, który wyprzedza drużynę z Kuskowizny lepszym bilansem bramek. Jednak już za tydzień obydwa zespoły staną naprzeciw siebie i któryś z nich na pewno straci punkty.