Zwycięstwo Sokoła nad Księżakiem Łowicz

Koszykarze Sokoła odnieśli tym razem ważne zwycięstwo.
Koszykarze Sokoła odnieśli tym razem ważne zwycięstwo. C. Gołaś
Koszykarze ostrowskiego Sokoła odnieśli zwycięstwo w spotkaniu 13. kolejki rozgrywek II ligi. Tym razem podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela w starciu przed własną publicznością pokonali KS Księżak Łowicz 78:66.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli niedzielne starcie i po pierwszej kwarcie spotkania prowadzili 22:14. Konsekwentna gra pozwoliła na zbudowanie koszykarzom Sokoła jeszcze większej przewagi. Wygrana w drugiej kwarcie 19:8 pozwoliła na podwyższenie prowadzenia do 19 punktów. Najwyższe prowadzenie podopieczni trenera Grzegorza Helcebergiela zanotowali na początku trzeciej odsłony meczu prowadząc już 52:31. Niestety od tego momentu coś w tej dobrze funkcjonującej machinie się zacięło. Sokół stracił swoją skuteczność, a rywale robili wszystko, aby zacząć odrabiać straty. Trzecią odsłonę meczu wygrali 20:14. W czwartej kwarcie gospodarze radzili sobie już lepiej, ale przegrali jednym punktem 23:24. Ostatecznie w całym spotkaniu Sokół wygrał 78:66 i cennym zwycięstwem rozpoczął 2015 rok. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył tym razem Michał Wojtyński - 20. W ligowej tabeli Sokół plasuje się obecnie na szóstej pozycji z dorobkiem osiemnastu punktów.

OKK Sokół Ostrów Mazowiecka - KS Księżak Łowicz 78:66 (22:14, 19:8, 14:20, 23:24)

Punkty dla Sokoła: Wojtyński 20, Barszcz 14, Niedbalski 14, Grudziński 12, Gałan 7, Jaworski 6, Skarpetowski 3, Ryfa 2, Zadroga 0.