MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Znów tłumy dzieci na „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” u Moniki Pyrek

PS
Blisko 650 uczniów wzięło udział w dwóch odsłonach akcji „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF”, które odbyły się we Wrocławiu. Na zaproszenie Fundacji Moniki Pyrek gościem lekcji był Paweł Skóra, mistrz świata we freestyle football, który prezentował uczniom niezwykłe piłkarskie sztuczki.

– Kolejny raz na naszych lekcjach gościliśmy tłumy młodzieży, którym pokazaliśmy, że ruch i aktywność daje bardzo dużo radości. Za każdym razem, gdy widzę tyle uśmiechniętych twarzy po naszych zajęciach jestem bardzo szczęśliwa, bo wiem, że nasz projekt jest bardzo potrzebny i pożyteczny – mówi Monika Pyrek.

Niezwykłe lekcje WF we Wrocławiu odbyły się w dwóch szkołach podstawowych – nr 16 i 22. – Warto podkreślić bardzo nowoczesną infrastrukturę sportową w obu placówkach. To bardzo dobrze, bo na pewno dobre i bezpieczne warunki pomagają w zachęceniu do ćwiczeń – dodaje jedna z najlepszych lekkoatletek w polskiej historii. W SP 16 uczniowie przygotowali specjalną „instaramkę” z napisem „WF JEST SUPER i logotypami fundacji oraz jej sponsorów.

– Hasłem KINDER Joy of moving jest „Zostań Mistrzem Radości”, więc jest oczywiste że zależy nam najbardziej, by pokazać, że wysiłek fizyczny i aktywność dają dużo radości. I to nam się udaje, co może zaowocować lepszym zdrowiem młodych ludzi – dodaje Monika Pyrek.

– To wspaniała inicjatywa, jesteśmy zachwyceni i chcemy więcej! Dla dzieci to było super doświadczenie, ponieważ połączenie sportu i technologii to coś co bardzo ich interesuje. Ponadto przez całe zdalne nauczanie korzystaliśmy z materiałów dostępnych na platformie www.alternatywnelekcjewf.pl, więc dzieci znają panią Monikę i super, że dzisiaj mogły poznać ją na żywo – mówił nauczyciel z wrocławskiej szesnastki Szymon Szyc.

Każda tura zajęć w obu szkołach rozpoczynała się od kilkuminutowego pokazu sztuczek piłkarskich w wykonaniu Pawła Skóry. Później mistrz świata we freestyle football czekał na uczniów na stacji piłkarskiej, gdzie można było skorzystać z pomiaru prędkości lotu piłki podczas strzału na bramkę oraz nauki trików.

– Najbardziej podobało mi się narciarstwo. Pan trochę mi pomagał na zakrętach i super się bawiłam – mówiła Zuzia z klasy IVC.
Ekipa Fundacji Moniki Pyrek odwiedziła też uczniów z SP 22. – Super organizacja i prawdziwe dzielenie się miłością do sportu. Widać, że jest to szczere i autentyczne, a pani Monika ma w sobie ogrom pasji. My robimy wszystko, by dzieciaki zachęcać do aktywności i dzisiaj na pewno się to udało – mówiła Ludmiła Rzempoluch, nauczycielka wychowania fizycznego w tej szkole.

– Co było najfajniejsze? Przede wszystkim przeciąganie liny i pomiary możliwości, czyli czas reakcji i koloroskop. Super zabawa – cieszył się Wiktor z klasy IIIB.

„KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” to zajęcia, w trakcie których uczniowie mają możliwość skorzystania z wielu sportowych aktywności na poszczególnych stacjach. Lekcja trwa dwie godziny, a uczniowie mogą ćwiczyć na wszystkich dostępnych urządzeniach. Akcja jest częścią programu realizowanego przez Grupę Ferrero, mającego inspirować dzieci i młodzież do podejmowania fizycznej aktywności w celu wykształcenia u nich kultury ruchu. Obecna edycja „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” to już szósty cykl spotkań organizowanych w szkołach podstawowych przez Fundację Moniki Pyrek – byłej lekkoatletki, czterokrotnej olimpijki i wicemistrzyni świata w skoku o tyczce.

Partnerem tytularnym akcji jest KINDER Joy of moving. Projekt jest realizowany pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, które również współfinansuje jego realizację. Honorowy patronat nad akcją objęli również Minister Edukacji i Nauki oraz Polski Komitet Olimpijski. Partnerem logistycznym przedsięwzięcia jest wypożyczalnia samochodów Rentis.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Znów tłumy dzieci na „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” u Moniki Pyrek - Gazeta Pomorska

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki