Znamy kadrę Pekpolu, Pietkiewicz zagra w Ostrołęce

MK, AD
Grzegorz Pietkiewicz jest ostatnim wzmocnieniem naszego zespołu.
Grzegorz Pietkiewicz jest ostatnim wzmocnieniem naszego zespołu. Fot. Archiwum
21-letni rozgrywający Grzegorz Pietkiewicz podpisał kontrakt z Pekpolem Ostrołęka. W ten sposób zakończyły się długo trwające negocjacje dotyczące pozycji rozgrywającego w naszym klubie.

Trzeci rozgrywający szóstego zespołu Plus Ligi będzie występował w Ostrołęce przez najbliższe 2 lata. Grzegorz Pietkiewicz urodził się 11 marca 1988 roku. Przez wielu trenerów w kraju uznawany jest za jednego z najlepszych zawodników na tej pozycji w swoim roczniku. W ostatnich latach regularnie zgłaszany był do rozgrywek PLS, występował w Pucharze Polski jako zmiennik Pawła Zagumnego i trenował z pierwszym zespołem z Olsztyna. W PZU AZS Olsztyn zadebiutował w 2006 roku w rozgrywkach Pucharu Polski, w tym samym roku w parze z Arturem Jacyszynem został Mistrzem Polski juniorów w siatkówce plażowej. \
W 2007 roku zdobył Mistrzostwo Polski Juniorów w hali z zespołem AZS Olsztyn a na turnieju finałowym został uznany najlepszym rozgrywającym. W 2008 roku w barwach drużyny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zdobył złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski i został najlepszym zawodnikiem swojej drużyny podczas finałów, na Akademickich Mistrzostwach Europy we Włoszech zajął wraz z drużyną UWM 4. miejsce. Wraz z Arturem Jacyszynem zajął także 5. miejsce na Akademickich Mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej, które rozegrane zostały w Turcji, również w 2008 roku. Jedyna polska para w walce o awans do "szóstki" pokonała grupowych rywali - Rosjan (stałych bywalców cyklu World Tour). W 1/4 finału para Jacyszyn/Pietkiewicz przegrała z parą austriacką. To nie koniec sukcesów w "plażówce" - 15 lipca para Jacyszyn/Pietkiewicz zajęła 3. miejsce w prestiżowym Nocnym Turnieju Siatkówki Plażowej w Ostródzie a startowali tam m.in. zawodnicy z siatkarskiej ekstraklasy czy medaliści mistrzostw Polski.
Dwa dni później ci sami zawodnicy wywalczyli drugie miejsce Pucharu Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego. Lista sukcesów młodego rozgrywającego przedstawia się imponująco, miejmy nadzieję, że do tego dojdą również sukcesy związane z grą w Ostrołęce! Pietkiewicz ma 188 cm wzrostu, jego zasięg w ataku wynosi 320 cm, w bloku 305 cm.