Złoty medal Anny Krystman i drugie miejsce UOLKA na zakończenie Mistrzostw Polski

Paweł Nowak
Anna Krystman, jak na medalistkę Mistrzostw Europy przystało (na zdjęciu z "małym brązem" ME za podrzut), zdobywa również medale Mistrzostw Polski. Fot. Źródło: www.polskasztanga.prv.pl
Bardzo dobrze zakończyły się dla Uczniowskiego Ostrowskiego Ludowego Klubu Atletycznego Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 17 w podnoszeniu ciężarów. W ciągu trzeciego dnia rozgrywanej w Ciechanowie imprezy złoty medal wywalczyła Anna Krystman, zaś cały zespół zajął w klasyfikacji drużynowej drugie miejsce.

Startująca w kategorii +69 kg Anna Krystman była tego dnia bezkonkurencyjna. W rwaniu podniosła ciężar 81 kg, zaś w podrzucie 95 kg. Srebrną medalistkę Martę Droździel wyprzedziła w dwuboju o 16 kg. Podobnie, jak pozostali medaliści UOLKA, Anna Krystman zdobyła złoto nie tylko za dwubój, ale też za podrzut i rwanie. Startująca w tej samej kategorii Martyna Góral uzyskała w dwuboju 92 kg i zajęła ósme miejsce.

Podopieczni Zygmunta Klepackiego zdobyli na tych mistrzostwach łącznie 72 punkty i w klasyfikacji drużynowej uplasowali się na drugiej pozycji, ulegając 6 punktami tylko gospodarzom imprezy CLKS Mazovi Ciechanów. W znacznym stopniu przyczynili się również do wygrania przez Mazowsze klasyfikacji województw.