Złoto Kruczyńskiej i 4 "pudła" UOLKA po dwóch dniach Mistrzostw Polski

Paweł Nowak
Milena Kruczyńska nie dała rywalkom żadnych szans i znów okazała się najlepsza.
Milena Kruczyńska nie dała rywalkom żadnych szans i znów okazała się najlepsza. Fot. P. Nowak
W Ciechanowie zakończył się dziś drugi dzień trwających tam Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów Juniorek i Juniorów do lat 17. Reprezentanci Uczniowskiego Ostrowskiego Ludowego Klubu Atletycznego do tej pory czterokrotnie stawali na podium, w tym raz na najwyższym jego stopniu.

Mistrzostwo Polski w kategorii 69 kg wywalczyła Milena Kruczyńska. Złota medalistka potwierdziła swoim występem przewidywania trenera kadry narodowej Ireneusza Pepłowskiego, który stwierdził, że Milena więcej wyrwie, niż jej rywalki podrzucą. Podopieczna Zygmunta Klepackiego uzyskała w rwaniu 76 kg, zaś w podrzucie 96 kg i oprócz medalu za dwubój zdobyła też dwa złote krążki za rwanie i podrzut. Złoty medal otrzymał również trener Zygmunt Klepacki. Bardzo dobrze spisała się w tej samej kategorii wagowej 13-letnia Kinga Kaczmarczyk, która w dwuboju dźwignęła 122 kg i zajęła 5. miejsce.

Po 3 brązowe medale (za rwanie, podrzut i dwubój) zdobyli dziś siostra Mistrzyni Polski Kamila Kruczyńska oraz Dominik Mikołajczyk. Wczoraj natomiast również 3 brązy wywalczyła 13-letnia Magdalena Ambroziak. Poza podium plasowali się: Urszula Chrapczyńska (7. miejsce), Paweł Brylak (9. miejsce), Marek Sikorski (6. miejsce), Natalia Konach (12. miejsce) i Mateusz Pelc (9. miejsce).

W niedzielę ostatni dzień zawodów i ostatnie starty sztangistów UOLKA, w tym mającej duże szanse na podium w kategorii +69 kg Anny Krystman.