Złoto i brąz młodzików OKLA na Samsung Cup

Jakub Choroszewski to jedno z lekkoatletycznych odkryć obecnego sezonu.
Jakub Choroszewski to jedno z lekkoatletycznych odkryć obecnego sezonu. Fot. Archiwum OKLA
Kolejny bardzo udany start mają za sobą lekkoatleci ostrołęckiego OKLA. Tym razem podopieczni Dariusza Dąbrowskiego, Bartosza Witkowskiego, Radosława Grabowskiego i Krzysztofa Tyszki wzięli udział w eliminacjach regionalnych ogólnopolskiej imprezy dla młodzików Samsung Cup w Łodzi.

Złoty medal i awans do zawodów ogólnopolskich wywalczył podopieczny podopieczny Dariusza Dąbrowskiego - Jakub Choroszewski, który wygrał konkurs skoku wzwyż. W trudnych warunkach atmosferycznych uzyskał wynik 170 cm, a jego obecny rekord życiowy 180 cm to czołowy wynik w Polsce w tej kategorii wiekowej.

Brązowy medal w skoku w dal wywalczyła z kolei podopieczna Bartłomieja Witkowskiego Magdalena Żebrowska skacząc na odległość 5,01 m. Pozostali zawodnicy także osiągnęli wartościowe rezultaty. Czwarte miejsce i nowy rekord życiowy w biegu na 300 metrów osiągnęła z wynikiem 44,60 s. Anna Grala - z czasem 1:48,62 była piąta w biegu na 600 m, również poprawiając swój rekord życiowy.

Piąte miejsce w soku w dal padło łupem Karola Sęka z wynikiem 5,45 m, szósta była Wioleta Głażewska w biegu na 600 metrów z wynikiem 1:51,65. Paweł Polakowski - 2:50,04 w biegu na 1000 m zajął dziewiąte miejsce, poprawiając rekord życiowy. Wioletta Jastrzębska z kolei mimo, że poprawiła rekord życiowy osiągając czas 13,75 s w biegu na 100m odpadła w eliminacjach.