Złote gody w Czerwinie. Jubileusz 50-lecia par małżeńskich z terenu gminy Czerwin. 10.05.2022. Zdjęcia, wideo

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
Udostępnij:
Dziewięć par z terenu gminy Czerwin świętowało we wtorek 10 maja 2022 jubileusz Złotych Godów.

Jubileuszowe uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w czerwińskim kościele. Jubilaci odnowili podczas nabożeństwa swoje przysięgi małżeńskie.

- Przez te wszystkie lata doświadczaliście bożego błogosławieństwa, chociaż pewnie nie zawsze było tak pięknie jak dzisiaj. Czasem pewnie i pod wiatr trzeba było iść i różnie w tym życiu się układało. Ale z Bogiem i z jego miłością wszystko można przejść. Jak napisał Henryk Sienkiewicz „małżeństwo to służba, a szczęście to podarek boży”. Takiego podarku, najmilsi wam życzymy na dalsze, daj Boże, jak najdłuższe lata. „Trwajcie w miłości mojej! – mówi Jezus. – Aby radość moja w was była” – mówił do Jubilatów w kościele proboszcz czerwińskiej parafii ks. Kazimierz Wołpiuk.

Po nabożeństwie wszyscy przeszli do Gminnego Ośrodka Kultury. Tu jubilatów przywitano lampką szampana i odśpiewaniem „Sto lat!”.

Potem przyszedł czas na najważniejszą, oficjalną część uroczystości, czyli odznaczenie jubilatów medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznanymi przez Prezydenta RP.

- 50 lat jesteście ze sobą. Tak jak ksiądz wspominał podczas mszy, na pewno było w tym czasie wiele niepogodnych dni, ciężkich chwil i trosk, a mimo to wy się wykazaliście siłą, wytrwałością. My, młodsze pokolenia, dopiero w tych wydarzeniach ostatnich lat, jak pandemia czy teraz wojna na Ukrainie przekonujemy się, że świat potrafi i takie ciężkie czasy zrzucać. Dla was to nic nowego, już tego doświadczaliście, że świat może zaskoczyć, i kiedyś też czasy były trudniejsze, a dzięki swojej sile i miłości to wszystko przetrwaliście. Stanowicie wielki wzór dla nas, dla młodszych pokoleń. Za to dziękujemy – mówił natomiast, już podczas uroczystości w Gminnym Ośrodku Kultury wójt gminy Czerwin Grzegorz Długokęcki.

Do gratulacji i życzeń przyłączył się też Marcin Grabowski – kierownik ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

- Chciałbym pogratulować Państwu tego pięknego jubileuszu. Przytoczę słowa wielkiego Polaka, kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Ludzie mówią: czas to pieniądz. A ja mówię: czas to miłość”. Dlatego, drodzy państwo, trwajcie w tej miłości, pokazujcie nam, młodym pokoleniom, jak żyć. Mamy skąd brać przykład i oby jak najdłużej – mówił Marcin Grabowski.

Lista jubilatów
(nie wszyscy mogli osobiście przybyć na uroczystość)

  • Jadwiga i Tadeusz Balcerzakowie z Zaorza
  • Teresa i Roman Zarębowie z Seroczyna
  • Maria i Adam Skarzyńscy z Czerwina
  • Maria i Ryszard Dobkowscy z Gumek
  • Teresa i Mieczysław Załęgowscy z Dzwonka
  • Sabina i Julian Mierzejewscy z Zaorza
  • Maria i Stanisław Prosińscy z Wiśniewa
  • Zofia i Bogdan Ciskowscy z Tomaszy
  • Krystyna i Stanisław Nowosielscy z Grodziska Dużego

Zobacz inne materiały z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Tygodnik Ostrołęcki
Dodaj ogłoszenie