MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zimowe ćwiczenia na e-platformie Moniki Pyrek. Sportowa aktywność nie tylko na święta!

PS
Quizy o sportach zimowych, propozycje rozgrzewek na narciarskim stoku, a nawet propozycje sportowych prezentów na święta – e-platforma przygotowana przez Fundację Moniki Pyrek bezpłatnie proponuje wiele niezwykłych materiałów dostosowanych do pory roku. To kapitalne miejsce, w którym całe rodziny, ale także nauczyciele wychowania fizycznego mogą szukać wielu inspiracji do wspólnych zabaw i aktywności.

Dzięki e-platformie i jej przejrzystej nawigacji w bardzo łatwy sposób można przejrzeć całą ofertę. A ta jest niezwykle bogata, od gier i zabaw – także planszówek do wydrukowania – poprzez propozycje sportowych aktywności przygotowanych przez bardzo znanych sportowców, jak Marek Plawgo, Paweł Korzeniowski, Klaudia Jans-Ignacik, czy Piotr Gruszka, do praktycznych rad udzielanych przez psychologa sportu, czy niezwykłych quizów m.in. z historii sportu.

– Pomysł e-platformy, która doskonale wpisała się w potrzeby nie tylko pedagogów, ale i całych rodzin, które szukają pomysłów na sportowe aktywności, wziął się z sukcesu projektu „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF”. Tak wyjątkowych pomysłów na atrakcyjne i zdrowe spędzanie wolnego czasu, czy na ciekawe lekcje WF nie da się znaleźć w żadnym innym miejscu. Jestem przekonana, że warto korzystać z naszej e-platformy, a dowodem na to jest stale rosnąca liczba wejść internautów – mówi Monika Pyrek, jedna z najlepszych zawodniczek w historii polskiej lekkiej atletyki.

Poszukujący zimowych atrakcji mogą m.in. pobrać przepisy zimowych sportów olimpijskich, dowiedzieć się wiele o historii zimowych igrzysk, czy nauczyć się prawidłowej rozgrzewki na stoku narciarskim od Moniki Pyrek i trenera przygotowania fizycznego Krzysztofa Kolasińskiego, poznać zestaw zimowych zabaw na śniegu, czy wziąć udział w treningu dla narciarzy. E-platforma to bowiem też idealne wprowadzenie do wielu dyscyplin sportowych, w tym również zimowych. Doskonałą zabawę w długie wieczorne wieczory – także świąteczne! – zapewnić może choćby planszówka poświęcona biathlonowi. Warto obejrzeć i wysłuchać także choćby rozmowy ze znakomitą niegdyś polską biathlonistką Weroniką Nowakowską.

Stworzenie i rozwój e-platformy współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, partnerem głównym jest Kinder Joy of moving, a akcję wspiera też wypożyczalnia samochodów Rentis. Pełne informacje dotyczące projektu, materiały, gotowe treningi i zabawy związane z aktywnością fizyczną dla dzieci można znaleźć pod adresem: https://alternatywnelekcjewf.pl/.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiał oryginalny: Zimowe ćwiczenia na e-platformie Moniki Pyrek. Sportowa aktywność nie tylko na święta! - Gazeta Pomorska

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki