Zawodnicy LKS Grom wycisnęli dwa medale w Ciechanowie

Piotr Długoszewski w imponującym stylu wygrał swoją kategorię.
Piotr Długoszewski w imponującym stylu wygrał swoją kategorię. Fot. LKS Grom Przasnysz
Z sukcesami wystartowali zawodnicy LKS Grom Przasnysz w I Otwartych zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc, których organizatorem był Szymon Kołecki, mistrz i rekordzista świata, wicemistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów.

Zawody odbyły się w "Galerii fitness Kołecki" i zgromadziły na starcie wielu medalistów Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Europy w wyciskaniu sztangi leżąc. Impreza została przeprowadzona na bardzo wysokim poziomie, padło wiele dobrych wyników w czterech kategoriach wagowych (65 kg, 85 kg, 100 kg, +100 kg).

Przasnysz reprezentowała czwórka zawodników w tym trzech z klubu z LKS Grom. W kategorii do 85 kg Artur Orzoł (LKS Grom Przasnysz), nie będący w swojej szczytowej formie, wywalczył brązowy medal. Podopieczny trenera Cezarego Pykały ważąc 82 kg wycisnął 170 kg. Zawodnik z Brwinowa, który wygrał konkurencję w tej kategorii wagowej zaliczył 180 kg.

Ważący z kolei 99 kg Piotr Długoszewski (LKS Grom Przasnysz) w imponującym stylu, zaliczył pierwsza próbę z wynikiem 200 kg, w drugiej udało mu się jeszcze wycisnąć 210 kg, natomiast w trzeciej próbie niewiele zabrakło by zaliczył 220 kg. Mimo to z wynikiem 210 kg zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii i pokazał, że drzemie w nim naprawdę duży potencjał. Trzecim zawodnikiem na tych zawodach był reprezentujący LKS Grom Przasnysz w kategorii +100kg Andrzej Kordek. Zawodnik spalił wszystkie trzy boje na ciężarze 190 kg i nie został sklasyfikowany. Czwartym zawodnikiem z Przasnysza w kategorii +100kg, był Kamil Dobrzyński, który paląc wszystkie trzy swoje podejścia o ciężarze 180 kg również nie został sklasyfikowany.

Trenerem zawodników z Przasnysza niezmiennie od kilku dobrych lat jest Cezary Pykała. Zarząd LKS Grom Przasnysz zaprasza 17 grudnia 2011 roku na turniej Mikołajkowy, organizujemy pod patronatem burmistrza miasta Przasnysz, przewodniczącego rady powiatu i starosty przasnyskiego. Zawody zostaną rozegrane w sześciu kategoriach wagowych. Więcej informacji na temat tej imprezy będzie można znaleźć w naszym serwisie internetowym www.to.com.pl.