Zawodnicy KS Badminton Ostrołęka z powodzeniem wystartowali w V Grand Prix Jednorożca w Badmintonie. 29.05.2021

OPRAC.:
Beata Modzelewska
W turnieju w Jednorożcu wzięło udział 76 zawodników reprezentujących cztery województwa. Pierwszy tegoroczny turniej w badmintona, w którym wzięli udział ostrołęczanie, był ważnym sprawdzianem po długiej przerwie.

Bardzo udany debiut w grach podwójnych kobiet zaliczyły: Izabela Rawa i Aleksandra Kamieniak, które zdobyły brązowe medale.

Po raz pierwszy w grach podwójnych wystartowały również Aleksandra Borowa i Anna Grzyb. O podium otarł się Wiktor Dobkowski, który wywalczył czwartą pozycję, tocząc bardzo wyrównane pojedynki. Natomiast jego brat Josepf Dobkowski zdobył trzecie miejsce, zarówno w grach pojedynczych jak i deblowych (grając w parze z Leszkiem Dobkowskim).

Stopień wyżej w męskich grach deblowych zajęli Roman Mierzejewski i Mariusz Bacławski, którzy przegrali tylko jeden pojedynek w tym turnieju z parą z dolnośląskiego.

Mariusz Bacławski zdobył złoto w grach singlowych mężczyzn.