Zacięta czasówka w Serafinie. Zobacz zdjęcia i wideo

Wiesław Podeszwa okazał się najlepszy w gronie mężczyzn
Wiesław Podeszwa okazał się najlepszy w gronie mężczyzn Arkadiusz Dobkowski
Ponad setka zawodniczek i zawodników przystąpiła do rywalizacji w kolejnym wyścigu organizowanym przez Klub Kolarski 24h. Tym razem w ramach cyklu Kurpie MTB w Serafinie została przeprowadzona jazda indywidualna na czas.

Najwięcej emocji dostarczyła rywalizacja w grupie open na dystansie 23 km. Uczestnicy mieli do pokonania dwie pętle wiodące przez las w Serafinie o długości 11.5 km.

Rewelacyjnie w rywalizacji spisał się Wiesław Podeszwa z Ostrołęki, który potrzebował zaledwie 44 minuty i 32 sekundy, aby cieszyć się ze zwycięstwa na mecie. Drugi na mecie zameldował się Wiesław Grala z Mrągowa z czasem 44:56, a trzeci Piotr Duda z Zaraszowa - 45:07. Tuż za podium wyścig ukończył Maciej Karwowski z Łomży - 45:18, a w dziesiątce znaleźli się jeszcze: Marcin Bielski (Mrągowo) - 45:42, Paweł Niedbała (Dąbrówka) - 45:51, Paweł Treliński (Mrągowo) - 46:44, Krzysztof Serafiński (Nowogród) - 46:46, Kacper Szabłowski (Laskowiec) - 47:17 oraz Piotr Kowalski (Zabrodzie) - 47:31.

Emocji nie zabrakło również w wyścigu open na dystansie 11.5 km, w którym zwyciężyła Magdalena Gołębiewska z Grabówka z czasem 24 minuty i 19 sekund, wyprzedzając Annę Świderską z Ełku - 25:17 i Lucję Wawer z Prostek - 26:09. Tuż za podium została sklasyfikowana ostrołęczanka Marta Gawek - 26:47.