Za mocni na stolicę

Bokserzy ostrołęckiej Victorii zaprezentowali się po raz kolejny z bardzo dobrej strony. Fot. Archiwum klubu
W minionych tygodniach bokserzy ostrołęckiej Victorii z powodzeniem walczyli na ringach stolicy oraz w Trójmieście.

Podopieczni Mieczysława Mierzejewskiego najpierw bardzo udanie boksowali na obiektach warszawskiej Legii, gdzie przeprowadzono Otwarte Mistrzostwa Warszawy z udziałem zawodników z całego Mazowsza. W imprezie wzięło udział czterech zawodników Victorii Ostrołęka. Wszyscy podopieczni Mieczysława Mierzejewskiego zwyciężyli w swoich walkach finałowych. Mariusz Pyskło w kat. 50 kg pokonał Dariusza Kakieta (Gwardia Warszawa). W kat. 52 kg Marek Pietruczuk nie dał szans Łukaszowi Zielińskiemu (Czarni Regimin), a w kat. 66 kg Rafał Janczewski sprawiając miłą niespodziankę okazał się lepszy w finale od wicemistrza Polski kadetów na 2009 rok Mateusza Skowrońskiego (Legia Warszawa). W kat. 72 kg Tomasz Kiernozek pokonał z kolei Janusza Olszewskiego (Czarni Regimin) w drugiej rundzie przez rsc. Za swoją świetną postawę z rąk wicemistrza olimpijskiego Grzegorza Skrzecza odebrał efektowny puchar, przyznany przez organizatorów najlepszemu zawodnikowi mistrzostw.
- Widać jesteśmy za mocni na Warszawę, skoro wszyscy zawodnicy, których wziąłem na tę imprezę wygrali w swoich kategoriach. Bardzo cieszy mnie postawa moich pięściarzy i mam nadzieję, że swoją dobrą dyspozycję udowodnią także w kolejnych startach, na równie poważnych imprezach - podsumował występ swoich podopiecznych szkoleniowiec Victorii Mieczysław Mierzejewski.

Błysnęli formą
Dużym sukcesem zakończył się także udział zawodników Victorii podczas VII Międzynarodowego Turnieju Nadziei Olimpijskich w Gdyni. W tym roku zawody cieszyły się rekordowym zainteresowaniem zawodników. W sumie wystąpiło 118 pięściarzy z osiemnastu klubów z Polski, ale reprezentacje Rosji, Litwy i Białorusi. Z siódemki ostrołęckich pięściarzy, którzy wystartowali w tej imprezie, w finałach wygrało aż pięciu. W kat. 52 kg Marek Pietruczuk pokonał wicemistrza Polski kadetów Adriana Smeję (Wisła Tczew), po bardzo dobrym pojedynku, który wzbudził duże zainteresowanie lokalnej publiczności. W kat. 60 kg Paweł Wejerowski pokonał jednogłośnie Adama Marchewę (Box-Tur Łódź). W kat. 64 kg Bartosz Szczotka zwyciężył po najładniejszej walce dnia z bardzo trudnym przeciwnikiem, reprezentantem Białorusi Aleksandrem Djemko, który walczył na ostatnich mistrzostwach świata kadetów.

Cały artykuł o bokserach UMKS Victoria Ostrołęka tylko w papierowym wydaniu "Tygodnika Ostrołęckiego"