XIX MIMS w Ostrołęce: Triumf warszawskiej SP 336 [ZDJĘCIA]

Piłkarki ręczne ze Szkoły Podstawowej nr 336 w Warszawie zwyciężyły w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini piłce ręcznej. Zawody odbyły się 12-14 maja w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce.

Do rywalizacji w finale Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej przystąpiło osiem szkół. Gospodarzem turnieju finałowego była Ostrołęka, lecz miejscowi nie mieli swojego przedstawiciela wśród ośmiu rywalizujących ekip. W grupie A rywalizowały ekipy SP 2 Zielonka, SP 1 Wyszków, PSP 9 Radom i SP 336 Warszawa. Z kolei w grupie B znalazły się SP 7 Mława, SP Jaktorów, SP 23 Płock i PSP Cegłów.

Pierwszą grupę zdecydowanie wygrały szczypiornistki z Warszawy. Pokonały one PSP 9 Radom 22:8, SP 1 Wyszków 20:7 oraz SP 2 Zielonka 14:12. W sąsiedniej grupie zwyciężyła ekipa SP 23 Płock po wygranych 16:6 nad PSP Cegłów, 11:8 z SP 7 Mława i 18:14 z SP Jaktorów.

W meczach półfinałowych zawodniczki SP 2 Zielonka pokonały SP 23 Płock 15:13, z kolei drużyna SP 336 Warszawa okazała się lepsza od SP Jaktorów wynikiem 16:12. Wiele emocji towarzyszyło meczowi o brązowy medal, ale płocczanki zwyciężyły z zespołem z Jaktorowa 16:14. Finał do przerwy był niezwykle zacięty, bowiem warszawianki prowadziły z zespołem z Zielonki 7:6. W drugiej połowie szczypiornistki ze stolicy okazały się jednak zdecydowanie lepsze i zasłużenie wzniosły puchar za zwycięstwo w MIMS.