Łatwo, szybko, efektownie ZEO Nike - Jedynka Łomża 3:0.
Łatwo, szybko, efektownie ZEO Nike - Jedynka Łomża 3:0. J.Sender
W hali im. Arkadiusza Gołasia przy ulicy Traugutta siatkarki ZEO Nike Ostrołęka rozgrywają kolejne spotkanie w ramach rozgrywek II ligi.

ZEO Nike Ostrołęka

Pierwszy punkt dla zespołu ZEO Nike Ostrołęka Iwona Gosko, która bardzo dobrze wykończyła atak ze skrzydła. Kolejne punkty to już zasługa Klaudii Gościckiej. Podopieczne trenera Jarosława Zawodniaka grały bardzo dobrze w ataku i ustawiały coraz szczelniejszy blok zyskując kilku punktową przewagę. W kolejnych minutach meczu siatkarki ZEO Nike grały bardzo pewnie, popełniały mało niewymuszonych błędów i utrzymywały trzypunktowe prowadzenie. W końcówce seta obie drużyny zaczęły jednak popełniać błędy. Atomowe ataki ze skrzydeł Iwony Gosko i Klaudii Gościckiej sprawiły, że to nasze siatkarki nadal wyraźnie prowadziły. Podopieczne Jarosława Zawodnika w pierwszym secie grały także bardzo dobrze w obronie i wygrały pierwszego seta do 19.

Początek drugiej odsłony meczu był niezbyt udany dla gospodyń, które pierwsze dwa punkty oddały rywalkom. Kolejne minuty meczu to okres wyrównanej gry i walki punkt za punkt. W kolejnych minutach meczu gra naszych zawodniczek była bardzo poukładana, a akcje bardzo dobrze wykańczane. W efekcie siatkarki z Ostrołęki zdobyły kilku punktową przewagę, którą dowiozły skutecznie do końca drugiej partii spotkania. Bardzo efektowny był początek trzeciej odsłony meczu. Kilka długich wymiań i zacięta walka na siatce wyraźnie przypadły do gustu wypełnionej po brzegi hali przy ulicy Traugutta. Kolejne minuty meczu to okres bardzo nierównej gry w obu stron, niestety to nasze siatkarki popełniały więcej błędów i dały rywalkom odskoczyć na cztery punkty. Kluczowym momentem w tej partii było wejście na zagrywkę Pauliny Barszcz z której zagrywką rywalki sobie wyraźnie nie radziły. W efekcie to ZEO Nike odrobiło stratę do rywalek i zdobyło dwa punkty przewagi. w Końcówce spotkania podopieczne Jarosława Zawodnika zagrały bardzo skutecznie, a rywalki wyraźnie się pogubiły popełniając fatalne błędy w obronie. W efekcie to ZEO Nike wygrało pewnie tę partię do 18 i cały mecz 3:0.

ZEO Nike Ostrołęka - Jedynka Łomża 3:0 (25:19, 25:19, 25:18)

ZEO Nike: Gosko, Barszcz, Walasek, Iwaniuk, Gościcka, Drwięga (c), Sobolewska (l) oraz Olk

Jedynka: Skowrońska (c), Surawska, Lencka, Sobolewska, Chomotnik, Dąbrowska, Śleszyńska (l) oraz Panas, Karpińska