Wszystkie trofea dla koszykarzy Sokoła. Zobacz zdjęcia

Archiwum zawodnika
Piotr Barszcz (drugi z prawej) wygrał dwa konkursy indywidualne.
Piotr Barszcz (drugi z prawej) wygrał dwa konkursy indywidualne. Archiwum zawodnika
Koszykarze ostrowskiego Sokoła zaliczyli kolejny niezwykle udany występ i awansowali do finałów Mistrzostw Polski 3x3.

Sokół zdobył Koronę Warmii i Mazur

Ostrołęczanie Piotr Barszcz i Łukasz Ryfa oraz ostrowianie Paweł Skarpetowski i Artur Zadroga wygrali zawody o Koronę Warmii i Mazur. Do turnieju zgłosiło się piętnaście zespołów, w tym aktualni mistrzowie Polski w koszykówce 3x3.

W fazie grupowej zawodów rozgrywanych w Olsztynie koszykarze Sokoła odnieśli pewne zwycięstwa w meczach bez większej historii i awansowali do dalszych gier. W ćwierćfinale pokonali pewnie drużynę Suwałk, który 21:12 i pokazali, że są zespołem zdecydowanie lepiej dysponowanym.

W półfinale Sokół pokonał zespół z Białegostoku 15:11 i był już tylko o krok od zwycięstwa i awansu do finału Mistrzostw Polski. Jak się okazało tego dnia nasi koszykarze byli nie do pokonania. W finale pokonali obrońców tytułu mistrzowskiego Sklepkoszykarza.pl 10:6.

Turniej w Olsztynie bardzo dobrze wspominać będzie również Piotr Barszcz, który najpierw wygrał konkurs rzutów za trzy punkty (trafił 8 na 10), a następnie konkurs wsadów.

W efekcie ostrowsko-ostrołęcka drużyna Sokoła zdobyła aż trzy trofea i jedzie na finały Mistrzostw Polski Simens AGD 3x3 do Gdyni. Z pewnością w tych zawodach nasi koszykarze ponownie nie będą bez szans.