Wicemistrz poległ w Małkini (zdjęcia, wideo)

Tym uderzeniem gola do szatni zdobył Adam Najgrodzki. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i zatrzepotała w siatce. P. Nowak
Kolejne spotkanie w siedleckiej okręgówce wygrali piłkarze MKS Małkinia. W sobotnie popołudnie, 27 sierpnia przed własną publicznością pokonali 3:1 Zryw Sobolew.
Mecz ligi okregowej: MKS Malkinia - Zryw Sobolew

Mecz ligi okręgowej: MKS Małkinia - Zryw Sobolew

Mecz rozpoczął się od minuty ciszy upamiętniającej prezesa ŁKS Łochów Marcina Dominiaka, który zmarł 25 sierpnia.

Trener Sylwester Sierota miał niełatwe zadanie kompletując meczową kadrę. Z różnych względów zabrakło kilku podstawowych piłkarzy i na boisko wyszła bardzo młoda drużyna. Eksperymentalnie zestawiony skład w pierwszej połowie nie do końca sobie radził. W 10. minucie w sytuacji sam na sam bronić musiał Krystian Godlewski, ale był górą. W kolejnych minutach wicemistrz ligi okręgowej z poprzedniego sezonu miał jeszcze kilka dobrych okazji do zdobycia gola, ale nie przyniosły one zmiany rezultatu. MKS ograniczał się do długiego wybijania piłek i przez pół godziny rzadko gościł pod bramką Zrywu. Dopiero około 30 minuty ofensywa gospodarzy się nieco uaktywniła, ale kilka oddanych strzałów wędrowało poza światło bramki. Kiedy już wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bez bramek, MKS objął prowadzenie. W 45. minucie piłka powędrowała z prawej strony na środek boiska, na 20. metr wyłożył ją Emil Padewski, a Adam Najgrodzki precyzyjnym uderzeniem posłał piłkę do siatki.

W drugiej odsłonie Sobolew nie miał już takiej przewagi, lepiej prezentowali się też gospodarze i gra się wyrównała. W 56. minucie było 2:0 dla czerwono-zielonych. Przy rzucie rożnym błąd popełnił bramkarz, przepuszczając piłkę między rękami. Ta spadła wprost na głowę Emila Padewskiego, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Goście mogli szybko odpowiedzieć, ale piłkę na linii bramkowej zatrzymał Godlewski. W 68. minucie był jednak bezradny, kiedy Zryw zdobył gola kontaktowego. W końcowych minutach szukał jeszcze remisu, natomiast MKS wyprowadzał dobre kontrataki. Po jednym z nich wynik ustalił w 90. minucie Przemysław Domalewski.

MKS Małkinia - Zryw Sobolew 3:1 (1:0)
Bramki: Najgrodzki Adam 45., Padewski Emil 56., Domalewski Przemysław 90. - Włodarczyk 68.

MKS: Godlewski - Maliszewski P. (71. Skłodowski), Suszczyński, Sokołowski, Giziński - Padewski, Najgrodzki, Maliszewski C. (77. Piech), Imiński (46. Borowy) - Domalewski, Rukat (46. Siwek)