Wąsewo o krok od mistrzostwa (tabela, zdjęcia, wideo)

Wąsewo miało po ostatnim meczu ogromne powody do zadowolenia. Mistrzostwo przybliżyło się już zaledwie na wyciągnięcie ręki. Fot. Paweł Nowak
Na 4 kolejki przed zakończeniem rozgrywek Ostrołęckiej B klasy bardzo ważny mecz w kontekście walki o mistrzostwo rozgrywany był w Brudkach Starych. W spotkaniu na szczycie KS Wąsewo pokonało LKS Zatory 3:0 i zapewniło sobie dziesięciopunktową przewagę, która bardzo przybliża beniaminka do awansu i pierwszego miejsca w tabeli.
Mecz B klasy: KS Wąsewo - LKS Zatory

Piłkarze od początku wiedzieli, że czeka ich trudny mecz. Potwierdzał to przebieg pierwszej wyrównanej połowy, w której dużo było walki. Obydwie drużyno stworzyły po jednej, najwyżej dwie groźniejsze sytuacje, jednak żadna z nich nie zakończyła się zdobyczą bramkową.

O wiele więcej ciekawego działo się po zmianie stron. Chwilę po tym, jak sędzia wznowił grę, Adam Pałubiński skierował piłkę głową do bramki i było 1:0. Kilka minut później piłka ponownie zatrzepotała w siatce przyjezdnych, jednak arbiter odgwizdał pozycję spaloną i gola nie uznał. LKS ruszył odważniej do przodu chcąc doprowadzić do remisu, ale równie odważniej w drugiej części gry prezentował się golkiper Wąsewian, który skutecznymi interwencjami powstrzymywał ofensywne zapędy gości. W 70. minucie w sukurs przyszło mu spojenie słupka z poprzeczką, od którego odbiła się piłka.

Gospodarze odpowiedzieli 10 minut później dwoma bardzo groźnymi sytuacjami i strzałem w poprzeczkę w trzeciej. Dopiero czwarta akcja zakończyła się zdobyciem bramki po nieudanej interwencji obrońcy z Zator. W ostatnich minutach grający już nieco spokojniej żółto-niebiescy dołożyli jeszcze jednego gola po strzale Adriana Warackiego i mogli już spokojnie czekać na ostatni gwizdek sędziego wiedząc, że już nic nie zabierze im zwycięstwa.

- Goście nie przyjechali się tu bronić - mówił trener KS Leszek Skrzecz. - Wyszliśmy na boisko z założeniem, że to my mamy 7 punktów straty. Mieliśmy walczyć, gryźć trawę na całym boisku, no i efekt tego przyszedł. W pierwszej połowie rywale jeszcze walczyli, ale w drugiej połowie to my przejęliśmy inicjatywę. Wpadła jedna bramka, w końcówce druga i było po meczu.

KS Wąsewo - LKS Zatory 3:0 (0:0)

Bramki: 48 min. Pałubiński Adam, 82 min. bramka samobójcza, 87 min. Waracki Adrian

Skład: Paweł Pazik, Grzegorz Jarka, Michał Samsel, Marcin Wiśniewski, Bogdan Sikora, Mariusz Sikora, Damian Jurkiewicz, Grzegorz Przygoda, Adam Pałubiński, Jakub Podolak, Adrian Waracki oraz Grzegorz Budny, Leszek Skrzecz, Grzegorz Godlewski.