Wąsewianie żegnają B klasę porażką (tabela)

Ostatnią bramkę w sezonie 2009/2010 strzelił dla Wąsewa Jakub Podolak.
Ostatnią bramkę w sezonie 2009/2010 strzelił dla Wąsewa Jakub Podolak. Fot. Paweł Nowak
W ostatnim meczu sezonu 2009/2010 KS Wąsewo przegrał wyjazdowe spotkanie z Bartnikiem Myszyniec 3:1.

Zespół pewny już awansu pojechał do Myszyńca mocno osłabiony. Korzystając z okazji, że wynik nie miał już większego znaczenia, w domu zostało aż 6 podstawowych zawodników, a szansę gry dostali piłkarze nie mieszczący się w pierwszej jedenastce.

Od początku spotkania to KS utrzymywał się dłużej przy piłce, ale gospodarze wyprowadzali zabójcze kontrataki, z których dwa zamienili na gole. Kiedy w drugiej połowie piłkarze Bartnika dołożyli trzecią bramkę, mogli być już pewni, że tego spotkania nie przegrają. Szczególnie, że żółto-niebiescy zabierając jedynie dwóch rezerwowych, nie mieli nawet kim postraszyć rywali. W końcówce udało się jedynie strzelić honorowego gola, którego autorem był Jakub Podolak.

Ostatnie mecze pokazały, że mistrzów B klasy czeka w przerwie letniej jeszcze dużo pracy, a zdobyty w cuglach tytuł wcale nie jest gwarantem sukcesu w klasie A i w każdą potyczką trzeba wkładać maksimum zaangażowania.

Bartnik Myszyniec - KS Wąsewo 3:1 (2:0)

Bramka dla KSu: Podolak Jakub

Skład Wąsewa: Z. Orłowski (20’ P. Pazik), G. Jarka, M. Samsel, M. Wiśniewski, R. Wielczyk (70’ K. Wojtyła), L. Skrzecz, M. Sikora, K. Podolak, A. Pałubiński, G. Godlewski, A. Nerek