Warszawskie Kontrolne Zawody Warszawsko – Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki. Zawodnicy klubu UKS Clan ze świetnymi wynikami

OPRAC.:
Beata Dzwonkowska
UKS Clan Ostrołęka
3 i 4 lutego w hali AWF Warszawa odbyły się Warszawskie Kontrolne Zawody Warszawsko – Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki, które zgromadziły bardzo licznie zawodników z całego Mazowsza.

Wszyscy reprezentanci klubu UKS Clan pobili swoje rekordy życiowe, awansowali też do finałów i zdobyli wysokie lokaty w finałach:

Zofia Mrozek (SP2 Ostrołęka) w biegu finałowym na 60 m U12 zajęła trzecie miejsce wynikiem 9,38 sekund ustanowiła rekord życiowy, w biegu eliminacyjnym uzyskała wynik 9:40 s.

Małgorzata Rolka (SP Antonie) w finale w skoku w dal U14 wynikiem 3,73 cm ustanowiła rekord życiowy i zajęła ósme miejsce oraz w biegu na 60 m U14 ustanowiła rekord życiowy wynikiem 9,99 m.

Jerzy Bakuła (60+) w biegu na 60 m przez płotki zajął trzecie miejsce w finale, wynikiem 13,92 s (rekord życiowy i rekord klubu), w eliminacjach 14,44 s, zajął również trzecie miejsce w finale trójskoku wynikiem 7,68 m. W biegu na 300 m ustanowił rekord życiowy wynikiem 50,79 s i ustanowił rekord klubu w kategorii wiekowej M60.

Zuzanna Lipka (SP Antonie) w debiutanckim biegu na 600 m U12 uzyskała swój pierwszy rekord życiowy wynikiem 2:43,56 s.

Laura Pych (SP 1 Ostrołęka) w biegu na 300 m U16 pobiła rekord życiowy wynikiem 50,79 s oraz w biegu na 600 m U16 wynikiem 2:07,96 s ustanowiła rekord klubu w kategorii wiekowej U16

Elżbieta Bożomańska (K45) w biegu finałowym na 1000 m uzyskała wynikiem 4:12.89 – siódme miejsce w kategorii open i drugie w kategorii seniorek.

Wojciech Jankowski (SP 10 Ostrołęka) w finale skoku w dal U16 wynikiem 4,97 m ustanowił rekord życiowy i rekord klubu w tej kategorii wiekowej i zajął piąte miejsce, w skoku wzwyż U16 pokonał poprzeczkę na wysokości 145 cm i również ustanowił rekord życiowy i rekord klubu w kategorii wiekowej U16.

Przemysław Kwiatkowski (II LO Ostrołęka) zadebiutował w pchnięciu kulą U18 (5kg), awansował do finału i wynikiem 9,85 m ustanowił rekord życiowy i zajął szóste miejsce.

Źródło: UKS Clan Ostrołęka