W Zambrowie zwycięża Kołodziejski

Rafał Kołodziejski zwyciężył w kolejnych zawodach z rzędu.
Rafał Kołodziejski zwyciężył w kolejnych zawodach z rzędu. Fot. Archiwum
Rafał Kołodziejski wygrał kolejne zawody z cyklu Turnieju Czterech Miast, które tym razem zostały rozegrane na kortach ziemnych w Zambrowie.

W finałowym pojedynku jeden z najlepszych ostrołęckich zawodników pokonał Adama Styłę z Łomży 9:2. W zawodach wzięła rekordowa jak na ten sezon liczba uczestników w jednym turnieju, a mianowicie 25. W efekcie zawody rozgrywano jednocześnie na kortach w Zambowie, a także kilka spotkań w Kołakach. Zwycięstwo Rafała Kołodziejskiego w kolejnych zawodach z rzędu dało mu umocnienie na pozycji lidera klasyfikacji Turnieju Czterech Miast po rozegranych do tej pory trzech zawodach. W turnieju nie wystąpili m.in. Jordan Czapski i Jakub Nosek.

Wyniki rywalizacji, ćwierćfinały: Kołodziejski - Kossakowski 9:0, Bojarska - Dawidczyk 4:9, Styła - Wyrębek 9:7, B. Otłowski - Rępa 4:9.
Półfinały: Kołodziejski - Dawidczyk 9:2, Rępa - Styła 1:9.
Finał: Kołodziejski - Styła 9:2

Klasyfikacja Turnieju Czterech Miast (po trzech rozegranych turniejach):
1. Rafał Kołodziejski (Ostrołęka) - 39 pkt.
2. Waldemar Rępa (Ostrów Mazowiecka) - 27 pkt.
3. Jakub Nosek (Ostrołęka) - 24 pkt.
4. Daniel Dąbrowski (Ostrołęka) - 21 pkt.
5. Jędrzej Nowak (Ostrołęka) - 18 pkt.
6. Bartłomiej Otłowski (Ostrołęka) - 15 pkt.
7. Adam Styła (Łomża) - 12 pkt.
8. Paweł Borucki (Ostrołęka) - 12 pkt.
9. Grzegorz Prot (Ostrołęka) - 12 pkt.
10. Rafał Wyrębek (Ostrołęka) - 10 pkt.

Kolejną okazją do zdobycia rankingowych punktów będzie impreza w Wyszkowie, 2 lipca.