Volley w dwumeczu lepszy od Mogielanki Mogielnica

Siatkarze Volleya walczą o awans do III ligi.
Siatkarze Volleya walczą o awans do III ligi. A. Dobkowski
Niezwykłe emocje towarzyszyły drugiemu spotkaniu fazy play-off pomiędzy SPS Volley Ostrołęka a UKS Mogielanka Mogielnica.

W pierwszym starciu zdecydowanie lepsi okazali się siatkarze z Mogielnicy, wygrywając 3:0. Tym razem podopieczni trenera Karola Zubrzyckiego chcieli zrobić wszystko, co w ich mocy, aby odnieść zwycięstwo i przedłużyć swoje szanse na awans do dalszych gier. Wysoka porażka z pierwszego spotkania komplikowała sytuację, ale okazało się, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Pierwszego seta gospodarze wygrali wysoko 25:13. W kolejnej partii ostrołęczanie odnieśli zwycięstwo 25:17. W trzeciej partii po niezwykle zaciętej i emocjonującej walce gospodarze okazali się lepsi na przewagi 27:25. Kibice na trybunach hali im. Arkadiusza Gołasia nie wiedzieli, jaki jest ostateczny wynik dwumeczu.

Sędziowie po dłuższej przerwie policzyli małe punkty i uzyskali wynik 130:130. W efekcie zarządzili "złotego seta", który zadecydował o losach całego starcia. Wygrali go gospodarze 15:8 i przedłużyli swoje szanse na awans do III ligi.

SPS Volley Ostrołęka - UKS Mogielanka Mogielnica 3:0 (25:13, 25:17, 27:25, 15:8 - złoty set)

SPS Volley Ostrołęka: Zalewski, Pędzich, Jakubowski, Małkowski, Ossowski, Kadłubowski, Gaładyna, Piasta, Brzostek, Mierzejewski, Danielski, Kuczyński (l)

KS Mogielanka Mogielnica: Ciecierski, Strulak, Bitner, Ścisłowski, Stala, Rek, Wilk, Pajewski