Victoria gromi rywali

Bartosz Szczotka to mistrz Polski kadetów w kategorii do 64 kg.
Bartosz Szczotka to mistrz Polski kadetów w kategorii do 64 kg. Fot. A. Dobkowski
Dobry występ pięściarze Victorii Ostrołęka zanotowali podczas I Ogólnopolskiego turnieju bokserskiego o puchar burmistrza gminy.

Były to pierwsze zawody zorganizowane w tej miejscowości przez istniejącą od dwóch lat sekcję Czarni Regimin, która z Victorią nawiązała kontakt sportowo-organizacyjny. Około pięćdziesięciu zawodników z dwunastu klubów walczyło w trzech grupach wiekowych. Z siedmiu zawodników Victorii walczyło pięciu, ponieważ dla Bartosza Szczotki w kat. 64 kg (mistrza Polski kadetów) i Mariusza Pyskło w kat. 50 kg (wicemistrza Polski kadetów) nie było odpowiednio silnych przeciwników.
W kategorii 40 kg Artur Wardaszko pokonał na punkty Adama Zielińskiego z Czarnych Regimin. W kat. 54 kg Marek Pietruczuk zdecydowanie pokonał Adama Sowińskiego z Czarnych Regimin i został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju, a ich walka była najładniejszą potyczką całego turnieju,

Przemysław Zyśk w kat. 60 kg uległ minimalnie w stosunku 2:3 Michałowi Kowalczykowi z Championa Wołomin. W kat. 64 kg Tomasz Kiernozek zwyciężył jednogłośnie na punkty Kacpra Stańczyka z Radomia. W kat. 69 kg Rafał Janczewski pokonał rywala z Płońska, Artura Rostka z którym dwa tygodnie wcześniej przegrał ringu w Ostrołęce.

Zawody w Regiminie zostały przeprowadzone na ostrołęckim ringu wypożyczonym przez MOSiR, dlatego też zawodnicy nasi boksowali jak u siebie w domu. Z okazji turnieju doszło do spotkania towarzyskiego mistrza olimpijskiego z Rzymu w 1964 roku w kategorii 60 kg Józefa Grudnia z przeciwnikiem z ringu z lat sześćdziesiątych Mieczysławem Mierzejewskim, obecnie prezesem UMKS Victoria Ostrołęka.