MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Unia wygrała kolejne starcie w pierwszej lidze

Justyna Kwiatkowska ponownie była najlepiej punktującą zawodniczką Unii.
Justyna Kwiatkowska ponownie była najlepiej punktującą zawodniczką Unii. Fot. A. Dobkowski
Koszykarki ostrołęckiej Unii wygrały kolejne spotkanie w rozgrywkach I ligi - serie b. Tym razem podopieczne Macieja Kruszewskiego w spotkaniu przed własną publicznością w hali ZS nr 5 pokonały ŁKS Basket Women II Łódź 92:67.

Ostrołęczanki były zespołem zdecydowanie lepszym i z kwarty na kwartę powiększały przewagę. W naszym zespole świetnie spisała się ponownie Justyna Kwiatkowska zdobywając 28 punktów. Zwycięstwo to daje nam pewne miejsce w rozgrywkach na zakończenie sezonu zasadniczego i awans do fazy play-off. Unia zagra w efekcie o awans do ligi centralnej. Zadowolenia z takiej sytuacji nie kryje trener Maciej Kruszewski.
- Byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem w dzisiejszym spotkaniu i odnieśliśmy pewne zwycięstwo. Dominowaliśmy na boisku i nie daliśmy rywalowi nawet na chwilę zagrozić naszej pozycji i zwycięstwa w tej konfrontacji. Teraz skupiamy się na finałach Mistrzostw Polski w kategorii juniorek, a następnie ponownie wracamy na pierwszoligowe parkiety - komentuje trener Maciej Kruszewski.

MUKS Unia Basket Ostrołęka - ŁKS BW II Łódź 92:67 (27:22, 22:16, 18:13, 26:16)
Punkty dla Unii: Kwiatkowska 28, Marciniak 15, Matys 14, Parzych 13, Mrozek 7, Szubińska 6, Czajkowska 5, Bednarczyk 2, Zielińska 2, Piendak 0.