Unia w półfinale Mistrzostw Polski! Niezwykłe zwycięstwo po dogrywce (zdjęcia, wideo)

Trener Maciej Kruszewski poprowadził zespół do zwycięstwa nad Wisła Kraków. W sobotnim półfinale zagra o medal z zespołem z Żyrardowa. A. Dobkowski
Koszykarki ostrołęckiej Unii Basket pokonały w ostatnim spotkaniu grupowym Mistrzostw Polski U-16 Wisłę Kraków po dogrywce 75:71.

Unia Basket Ostrołęka - TS Wisła Kraków

Nasze zawodniczki bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie będąc skuteczne i dobrze grając w obronie. W efekcie po pierwszej kwarcie prowadziły pewnie 19:9. W kolejnej odsłonie meczu podopieczne trenera Macieja Kruszewskiego zagrały fatalnie, gubiły się w ataku i dawały coraz więcej pola do popisu Joannie Grymek i Kamili Ciężało. W efekcie do przerwy przegrywały różnicą trzech punktów 25:28.

Po zmianie stron podopieczne Marty Starowicz jeszcze zwiększyły przewagę i wiele wskazywało na to, że to nasze zawodniczki będą musiały przełknąć gorycz porażki. W szeregach naszego zespołu w końcówce trzeciej kwarty i w czwartej odsłonie meczu nastąpiło przebudzenie. Kolejne dobre akcje wykańczały siostry Patrycja i Paulina Jarka i tuż przed końcem meczu udało się doprowadzić do wyrównania 67:67.

O końcowym zwycięstwie w czwartkowej konfrontacji zadecydowała więc dogrywka w której więcej opanowania i zimnej krwi zachowały gospodynie ostatecznie wygrywając 75:71. W naszym zespole zapanowała wielka radość, bowiem po raz pierwszy w historii ostrołęczanki awansowały do półfinału Mistrzostw Polski i w sobotę zagrają o medal. Wzruszenia po meczu nie krył trener Maciej Kruszewski.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że udało nam się po tym horrorze odnieść końcowy sukces - podkreślał trener Maciej Kruszewski. - Bardzo długo pracowaliśmy na to, aby ten cel zrealizować i jesteśmy coraz bliżej medalu. Cieszę się, że dziewczyny walczyły do końca. Mamy zgrany, waleczny i bardzo ambitny zespół, który w tym meczu pokazał charakter wojownika.

Unia Basket Ostrołęka - TS Wisła Kraków 75:71 (19:9, 6:19, 21:23, 21:16, 8:4)