Unia rozpoczęła walkę o medal Mistrzostw Polski od porażki z Huraganem (zdjęcia, wideo)

Rzuty osobiste wykonuje Paulina Jarka.
Rzuty osobiste wykonuje Paulina Jarka. A. Dobkowski
Koszykarki ostrołęckiej Unii Basket w pierwszym spotkaniu turnieju finałowego Mistrzostw Polski U-16 uległy drużynie Huraganu Wołomin 52:81.

Unia Basket Ostrołęka - Huragan Wołomin

Podopieczne trenera Macieja Kruszewskiego bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie i po pierwszej kwarcie prowadziły różnicą trzech punktów. Nasze zawodniczki zaskoczyły rywalki szczelną obroną i wysoką skutecznością.

W kolejnych odsłonach meczu było jednak coraz trudniej, bowiem rywal zaczął łapać wiatr w żagle, a przede wszystkim z minuty na minutę rozgrywały się Sylwia Bujniak i Karolina Poboży, które w całym spotkaniu zdobyły aż 65 punktów dla zespołu z Wołomina.

Unia starała się przeciwstawić rywalowi, ale w trzeciej i czwartej kwarcie opadła sił, straciła swoją skuteczność. Gospodynie przegrywały rywalizację na tablicach i ostatecznie musiały uznać wyższość mistrza Mazowsza i głównego kandydata do medalu podczas tej imprezy.

- Gra toczyła się po naszej myśli, dopóki udawało się powstrzymać najlepszego gracza Huraganu, Karolinę Poboży - tłumaczy trener Unii Basket Maciej Kruszewski. - Rywal okazał się od nas silniejszy fizycznie i w drugiej połowie meczu to udowodnił. W ostatniej kwarcie meczu nie mieliśmy już argumentów, aby odrobić straty i odnieść zwycięstwo.

- Wiedziałem, że będzie to trudne spotkanie z gospodarzem zawodów - podkreśla trener Huraganu Ryszard Zahn. - Mieliśmy kłopoty w pierwszych minutach spotkania, bo źle grała Karolina Poboży, na której opiera się gra pod koszem. Udzieliłem jej reprymendy i gry zaczęła już grać swoje wiedziałem, że tego meczu nie przegramy.

Unia Basket Ostrołęka - Huragan Wołomin 52:81 (21:18, 14:18, 13:24, 4:21)
Punkty dla Unii: Pau. Jarka 9, Wołosiuk 9, Jakubiak 8, Skrzecz 7, Snarska 7, Pat. Jarka 6, Kołoszko 6, Stachacz 0, Jachimczyk 0, Palkowska 0, Mordecka 0, Grzyb 0.
Pukty dla Huraganu: Poboży 33, Bujniak 32, Panufnik 2, Gaik 2, Radomska 2, Niedziółka 2, Załęska 2, Buczek 0, Powała 0, Czeredys 0, Nowicka 0.

W niedzielę 20 maja koszykarki Unii podejmować będą PTK Pabianice. Spotkanie w hali ZS nr 5 o godz. 17.30