Unia na dobrej drodze po medal Mistrzostw Polski, Stal rozbita (zdjęcia, wideo)

Trener Maciej Kruszewski dobrze przygotował zespół do starcia ze Stalą Stalowa Wola. A. Dobkowski
Kolejne zwycięstwo w turnieju finałowym koszykarskich Mistrzostw Polski odniosły zawodniczki ostrołęckiej Unii Basket prowadzone przez trenera Macieja Kruszewskiego.

Unia Basket Ostrołęka - Stal Stalowa Wola

Tym razem ostrołęczanki po świetnym spotkaniu pokonały zespół Stali Stalowa Wola 88:57. Nasza zawodniczki problemy z rywalkami miały jedynie w pierwszej kwarcie meczu, którą po zaciętej batalii przegrały 14:17. W kolejnej kwarcie, dobra gra w obronie, spora ilość przechwytów oraz skuteczna postawa w ataku sprawiły, że Unia wygrała 24:8 i objęła wyraźnie prowadzenie w meczu.

Na dodatek w trzeciej kwarcie nasze zawodniczki dobiły rywalki fantastyczną serią zdobyty punktów z rzędu. Podopieczne trenera Macieja Kruszewskiego zdobyły 17 punktów z rzędu, a rywalki nie trafiły do w tym czasie do naszego kosza. W efekcie z pewnym zwycięstwem nie było problemu i to gospodynie zawodów wyrastają na drugiego z kandydatów do awansu do półfinału w naszej grupie.

- To nie było łatwe spotkanie, ale grając bez kontuzjowanej Justyny Snarskiej potrafiliśmy zagrać kolejny dobry mecz w obronie i skutecznie w ataku - podkreślał po meczu trener Maciej Kruszewski. - Bardzo się cieszę, bo był to niezwykle ważny mecz w perspektywie walki o dwa czołowe miejsca w grupie, premiowane awansem do półfinałów mistrzostw.

Unia Basket Ostrołęka - Stal Stalowa Wola 88:57 (14:17, 24:8, 23:13, 27:19)
Punkty dla Unii: Wołosiuk 17, Jakubiak 14, Grzyb 13, Pat. Jarka 12, Skrzecz 9, Pau. Jarka 8, Kołoszko 6, Mordecka 5, Stachacz 4.