Unia lepsza od Mag-Rys Zgierz (video)

Koszykarki Unii zrobiły kolejny krok w kierunku walki o awans.
Koszykarki Unii zrobiły kolejny krok w kierunku walki o awans. Fot. A. Dobkowski
Koszykarki ostrołęckiej MUKS Unia Basket odniosły zwycięstwo w rozgrywkach I ligi. Tym razem podopieczne Macieja Kruszewskiego pokonały przed własną publicznością Mag-Rys Zgierz 89:75.

Nasze rywalki na mecz przyjechały osłabione brakiem dwóch czołowych zawodniczek, co w pierwszej części spotkania pewnie wykorzystały zawodniczki Unii. Bardzo skuteczne w tych fragmentach meczu spisywały się Justyna Kwiatkowska i Karolina Matys, które zdobyły w dwóch kwartach większość punktów zdobytych przez gospodynie. Fatalna w wykonaniu Unii była za to trzecia odsłona tego meczu w której trener Maciej Kruszewski postanowił dać pograć zawodniczkom rezerwowym. Te niestety grały bardzo nieskutecznie i po kilku minutach konieczne były kolejne zmiany. Niestety pierwszy skład, który powrócił na plac gry również nie prezentował się tak, jak to miało miejsce na początku tego spotkania. W samej końcówce spotkania rywalki popełniały zdecydowanie więcej niewymuszonych błędów, a nasz zespół wykończył kilka kolejnych akcji i cenne zwycięstwo padło łupem Unii.

MUKS Unia Basket Ostrołęka - Mag-Rys Zgierz 89:75 (35:22, 24:16, 14:23, 16:14)
Punkty dla Unii: Kwiatkowska 32, Matys 29, Marciniak 8, Mazur 6, Czajkowska 4, Parzych 4, Gąska 3, Mrozek 3, Piendak 0, Szubińska 0, Szymaniewska 0, Zielińska 0.