Unia lepsza od białoruskiego Smorgona (zdjęcia, wideo)

Koszykarki Unii godnie reprezentują Polskę i miasto Ostrołęka.
Koszykarki Unii godnie reprezentują Polskę i miasto Ostrołęka. Fot. A. Dobkowski
Kolejne zwycięstwo na turnieju Euroligi w Wilnie odniosły zawodniczki ostrołęckiej Unii Basket. Tym razem podopieczne Macieja Kruszewskiego po niezwykłej walce w końcówce spotkania pokonału białoruski Smorgon 47:43.

Unia Basket - Smorgon

Początek spotkania nie ułożył się po myśli naszego zespołu, który szybko stracił osiem punktów z rzędu i nie mógł długo wstrzelić się w kosz rywalek. Zawodniczki Unii raziły nieskutecznością nie tylko w rzutach z dystansu, ale również z osobistych. Po pierwszej kwarcie spotkania przegrywały 11:21.

Przebudzenie nastąpiło w drugiej odsłonie meczu, kiedy to Unia serią dwunastu punktów z rzędu zbliżyła się do rywala na dwa punkty. Niestety w trzeciej kwarcie meczu to podopieczne Valerego Jurchenki ponownie odskoczyły Unii na różnicę dziesięciu punktów.

Wychodząc na ostatnią kwartę Unia przegrywała 30:40, ale mimo to nasze zawodniczki się zmobilizowały i po wspaniałej grze w obronie i wreszcie skutecznym ataku zdobyły dwanaście punktów z rzędu nie tracąc żadnego. Rywalki odpowiedziały jeszcze rzutem za trzy punkty, ale ostatnie słowo należało do naszego zespołu, który dołożył kolejne pięć punktów i odniósł zwycięstwo.
- Brakowało skuteczności w tym mecz, ale bardzo się cieszę, że dziewczyny grały do końca ambitnie - podkreślił po meczu trener Maciej Kruszewski.

Smorgon - Unia Basket Ostrołęka 43:47 (21:11, 7:15, 12:4, 3:17)
Punkty dla Unii: Pobozy 9, Pau. Jarka 8, Mysińska 8, Rebiszewska 8, Pat. Jarka 4, Radomska 4, Bujniak 2, Panufnik 2, Wrzesień 2, Grzyb 0, Snarska 0.