Unia deklasuje kolejnego rywala (zdjęcia, video)

Trener Maciej Kruszewski po drugiej kwarcie nie miał powodów do zadowolenia.
Trener Maciej Kruszewski po drugiej kwarcie nie miał powodów do zadowolenia. Fot. A. Dobkowski
Koszykarki ostrołęckiej MUKS Unia Basket Ostrołęka nie dały szans kolejnemu rywalowi w rozgrywkach I ligi serie b. Tym razem podopieczne Macieja Kruszewskiego rozgromiły LA Basket Warszawa 91:53.

MUKS Unia Basket Ostrołęka - La Basket Warszawa

Pierwsze dwie kwarty tego spotkanie nie wskazywały na tak efektowne zwycięstwo ostrołęczanek, które wyszły na parkiet ospałe, mało aktywne i nieoczekiwanie oddały pole zdecydowanie słabszemu rywalowi. Nie pomagały nawet ostre reprymendy z ławki trenerskiej szkoleniowca Macieja Kruszewskiego. W drugiej kwarcie na boisku zaprezentowały się zawodniczki rezerwowe, a po pierwszej połowie meczu nasz zespół prowadził zaledwie różnicą czterech punktów, 33:29. Po zmianie stron koszykarki Unii zagrały zdecydowanie lepiej, trener Maciej Kruszewski w przerwie meczu przeprowadził z nimi bardzo ostrą rozmowę. Z minuty na minutę rosła przewaga naszego zespołu. Kolejne akcje efektownie kończyły Marzena Marciniak, Karolina Matys, czy też Marta Parzych. Kolejne akcje za trzy wykańczała z kolei Justyna Kwiatkowska i w sumie zdobyła dla Unii aż 38 punktów. W efekcie Unia pokonała rywala ze stolicy 91:53 i może spokojnie przygotowywać się do niedzielnego spotkania z MKK Siedlce.

MUKS Unia Basket Ostrołęka - LA Basket Warszawa 91:53 (18:12, 15:15, 36:10, 22:16)
Punkty dla Unii: Kwiatkowska 38, Marciniak 13, Parzych 12, Matys 10, Szubińska 4, Mazur 3, Szymaniewska 3, Mrozek 2, Rząsińska 2, Gąska 2, Zielińska 2, Piendak 0.

Zobacz materiał filmowy ze spotkania i ocenę występu swoich podopiecznych dokonaną przez trenera Macieja Kruszewskiego.