Unia blisko niespodzianki w Głownie

Tym razem podopieczne Macieja Kruszewskiego doznały porażki.
Tym razem podopieczne Macieja Kruszewskiego doznały porażki. A. Dobkowski
Zawodniczki ostrołęckiej Unii Basket w spotkaniu 2. kolejki rozgrywek II ligi seniorek przegrały na wyjeździe z zespołem Alles Głowno 65:68.

Podopieczne trenera Macieja Kruszewskiego rozegrały dobre zawody i były bliskie odniesienia zwycięstwa z zespołem mającym w swoich szeregach znane z występów w Ekstraklasie zawodniczki.

Przed sezonem Alles Głowno podpisał umowę z występującym w najwyższej klasie rozgrywkowej Widzewem Łódź, na mocy której kilka zawodniczek z pierwszego zespołu może reprezentować również II-ligowy klub. W efekcie na parkiecie nasze koszykarki mogły rywalizować m.in. z Anną Kolaską, Martyną Laskowską czy Karoliną Krawczyk.
Do przerwy to podopieczne trenera Macieja Kruszewskiego niespodziewanie prowadziły z bardziej utytułowanymi rywalkami 34:29.

Po zmianie stron rywal grał skuteczniej, a sędziowie dostrzegali coraz więcej przewinień naszych zawodniczek. W ostatniej kwarcie na kilka sekund przed końcem meczu przy stanie 65:65 sędzia odgwizdał umyślny faul w ataku Justyny Czajkowskiej. Rywalki otrzymali rzuty wolne i dodatkowo piłkę przy kolejnej akcji. Swoją szansę wykorzystały i wygrały całe spotkanie 68:65.

Alles Głowno - Unia Basket Ostrołęka 68:65 (16:13, 13:21, 24:11, 15:20)