Unia Basket zgarnęła złoto w międzynarodowym turnieju w Działdowie

Koszykarki Unii Basket z pucharem i złotymi medalami.
Koszykarki Unii Basket z pucharem i złotymi medalami. Unia Basket Ostrołęka
Bardzo udany występ na swoim koncie zapisały koszykarki Unii Basket Ostrołęka z rocznika 2003 i młodsze w międzynarodowym turnieju Sokół Cup 2015.

Podopieczne trenera Mariusza Mierzejewskiego wywalczyły w zawodach pierwsze miejsce i powrócili z imprezy z okazałym pucharem i złotymi medalami. Turniej w Działdowie rozegrany został w trzech kategoriach i przyciągnął do rywalizacji aż 24 zespoły z Polski i Litwy. W fazie grupowej ostrołęczanki pokonały UKS Sokół Działdowo 60:15, UKS Jar Elbląg 55:17 i przegrały z LA Basket Warszawa 30:42. W półfinale po niezwykle emocjonującej rywalizacji podopieczne trenera Mariusza Mierzejewskiego pokonały KKS Olsztyn 26:24. W finałowym starciu Unia Basket zrewanżowała się za porażkę z grupowego starcia LA Basket Warszawa i wygrała 54:44. W efekcie to koszykarki Unii Basket cieszyły się z końcowego tryumfu.

- Pierwsze spotkanie z LA Basket Warszawa dziewczęta przegrały w fazie grupowej, ale na finał wyszły bardzo zdeterminowane, aby zrewanżować się rywalkom - podkreśla trener Unii Basket Mariusz Mierzejewski. - Efektem tego było zasłużone zwycięstwo i pierwsze miejsce w turnieju.

Turniej koszykarki Unii Basket zakończyły również z indywidualnymi sukcesami. Najlepszą zawodniczką (MVP) organizatorzy uznali Natalię Plewkę, a do najlepszej piątki turnieju została wybrana Zuzanna Kruszewska.

Klasyfikacja końcowa: 1. MUKS Unia Basket Ostrołęka, 2. LA Basket Warszawa, 3. KKS Olsztyn, 4. UKS Trójka Nidzica, 5. UKS Trójka Ełk, 6. GKS Grom Turowo, 7. UKS Sokół Działdowo, 8. UKS Jar Elbląg.

W turnieju zawodniczki Unii Basket wystąpiły w składzie: Oliwia Kuszneruk, Gabriela Gieryk, Małgorzata Piórkowska, Natalia Plewko, Zuzanna Kruszewska, Zuzanna Władysiuk, Oliwia Szymańska, Karolina Kaczyńska i Nicole Pliszka.