Unia Basket zagra w finałach Mistrzostw Polski. Zobacz zdjęcia i wideo

Martyna Stachacz była jedną z pięciu najlepszych zawodniczek całego turnieju.
Martyna Stachacz była jedną z pięciu najlepszych zawodniczek całego turnieju. A. Dobkowski
Koszykarki ostrołęckiej Unii Basket w trzecim spotkaniu turnieju półfinałowego uległy GTK Gdynia 70:76.

Unia Basket Ostrołęka - GTK Gdynia

Mimo porażki podopieczne trenera Mariusza Mierzejewskiego zapewniły sobie awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorek, który w dniach 30 kwietnia - 4 maja 2014 roku ma zostać rozegrany w Kurniku k. Poznania.

Turniej wygrały zawodniczki VBW GTK Gdynia, przed MUKS Unia Basket Ostrołęka. Trzecie miejsce wywalczył MKS Kutno, a czwarte TS Wisła Kraków.

MVP całego turnieju został Kinga Jakubiak z MUKS Unia Basket Ostrołęka. Wyróżnienia w zespole Unii Basket odebrały jeszcze Paulina Jarka i Martyna Stachacz.

W turnieju finałowym wystąpią, w grupie A: VBW GTK Gdynia, UKS Huragan Wołomin, UKS Basket Aleksandrów Łódzki, JAS-FBG Sosnowiec. W grupie B: UKS Trójka-OSiR Żyrardów, MUKS Poznań, MUKS Unia Basket Ostrołęka, MUKS Widzew Łódź.

Unia Basket Ostrołęka - GTK Gdynia 70:76 (21:25, 15:13, 16:22, 18:16)
Punkty dla Unii: Pawłowska 27, Stachacz 7, Wołosiuk 2, Kołoszko 11, Pau. Jarka 2, Jakubiak 13, Pat. Jarka 8.