Unia Basket przegrała starcie ze zdecydowaniem mocniejszym Huraganem (zdjęcia)

Patrycja Jarka (przy piłce) zdobyła dwadzieścia punktów dla ostrołęckiej Unii.
Patrycja Jarka (przy piłce) zdobyła dwadzieścia punktów dla ostrołęckiej Unii. Fot. A. Dobkowski
W niedzielę, 4 grudnia koszykarki ostrołęckiej Unii Basket w hali ZS nr 5 przy ulicy Berlinga przegrały spotkanie z jednym z głównych kandydatów do walki o medal Mistrzostw Polski Juniorek Huraganem Wołomin 52:87.

Unia Basket - Huragan Wołomin

Dobre w wykonaniu naszego zespołu było tylko kilka minut pierwszej kwarty, kiedy to prowadzenie 7:2 wskazywało na szanse Unii na odniesienie zwycięstwa. Niestety w kolejnych minutach meczu zawodniczki z Wołomina zaczęły grać i wywierały tak duża presję w obronie na naszych koszykarkach, że w tej kwarcie udało się zdobyć już tylko sześć punktów, podczas, gdy rywalki rzuciły 27.

W drugiej kwarcie podopieczne trenera Macieja Kruszewskiego zagrały lepiej i skuteczniej, ale starczyło to jedynie na porażkę 19:20. W trzeciej kwarcie Huragan zagrał ponownie najmocniejszą piątką i wybił z głowy plany walki o zwycięstwo naszym zawodniczkom wygrywając różnicą 21 punktów. W ostatniej kwarcie Unia wygrała 12:9, ale w całym spotkaniu wypadła słabo na tle najlepszej obecnie drużyny na Mazowszu.

MUKS Unia Basket Ostrołęka - Huragan Wołomin 52:87 (13:29, 19:20, 8:29, 12:9)