UKS Atleta Ostrołęka w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego do lat 16. Jak wypadli reprezentanci ostrołęckiego klubu?

OPRAC.:
Beata Modzelewska
W sobotę 19 września, na ciechanowskim pomoście, w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego do lat 16 startowała trójka zawodników UKS ATLETA. Dla dwójki z nich - Aleksandra Płodziszewskiego i Wiktora Krukowskiego był to debiut, jeśli chodzi o zawody w podnoszeniu ciężarów.

Olek zaliczył rwanie bardzo udanie. W trzech próbach zaliczył bez przeszkód 40,45 i 50 kg. W podrzucie zabrakło już sił. Olek zaliczył pierwsze podejście, czyli 50 kg, jednak drugie - 55 kg - spalił przez dociśnięcie sztangi. Trzecia próba skończyła się tak samo i ostatecznie skończył z wynikiem 100 kg w dwuboju. Aleksander startował w kategorii wagowej do 81 kg, w której zajął 1. miejsce.

Wiktor zaczął rwanie, podobnie jak jego kolega, od 40 kg i zaliczył je bezproblemowo. Kolejne 43 kg również. W trzecim podejściu zaatakował 47 kg, które wyrwał, jednak nie udało się już wstać, wobec czego ta próba została niezaliczona. W podrzucie zaś zaliczył kolejno 50, 53 i 57 kg. W dwuboju również zyskał 100 kg. Zajął 7. miejsce w swojej kategorii wagowej (89 kg).

Trzeci zawodnik, Dawid Osowiecki, zaliczył wszystkie sześć podejść - 55, 60 i 65 kg w rwaniu oraz 67, 73 i 76 kg w podrzucie, pobijając tym samym swoje rekordy życiowe. W dwuboju uzyskał ostatecznie 141 kg. Zajął 3. miejsce w swojej kategorii wagowej (+102 kg).