Udany start Gladiatorów na Grand Prix Polski

Ostrołęczanie po raz kolejny wrócili z Grand Prix z dobrymi wynikami.
Ostrołęczanie po raz kolejny wrócili z Grand Prix z dobrymi wynikami. Fot. Archiwum klubu
Reprezentanci UKS Gladiator zdobyli w miniony weekend 24 i 25 kwietnia siedem medali na XII Grand Prix Polski w walce wręcz i grapplingu w podwarszawskiej Kobyłce.

Turniej jak co roku zgromadził czołówkę zawodników ju jitsu i grapplingu z całej Polski, a podopieczni Wojciecha Dudkowskiego cieszyli się ze zdobycia dwóch złotych, srebrnego i czterech brązowych medali. Do zmagań stanęło blisko siedemdziesięciu zawodników z ponad piętnastu klubów w tym UKS Gladiator z Ostrołęki. Ostrołęczanie do zawodów wystawili ośmiu juniorów i jednego seniora.

W pierwszym dniu Grand Prix zmagano się w konkurencji ju jitsu sportowego w formule light contact (bez uderzeń w "parterze"). W kategorii do 66 kg wystartowali trzech zawodników Gladiatora. Na najwyższym stopniu podium stanął niepokonany od jakiegoś czasu w tej kategorii Krzysztof Żebrowski.. W walce sportowej ju jitsu ostrołęczanie zdobyli jeszcze dwa brązowe medale: debiutujący w tej formule Adrian Bandaży w kategorii - 66 kg, Patryk Ogonowski w kategorii - 74 kg oraz Kacper Prusaczek w kategorii - 82 kg.

W drugim dniu zawodów zmagano się w grapplingu. Tu znów Gladiatorzy wykazali się bardzo dobrym wyszkoleniem technicznym, co zaowocowało kolejnymi medalami. Najlżejszą kategorię zdominowali ostrołęczanie. Łukasz Zaniewski i Krzysztof Żebrowski wygrali wszystkie swoje walki eliminacyjne i spotkali się po raz kolejny w finale kategorii -66 kg. Tym razem lepszy okazał się Krzysztof Żebrowski i pozostawił swojemu klubowemu koledze srebrny medal. W kategorii -74 kg walczył Wojciech Dudkowski, który po przegranym półfinałowym pojedynku z reprezentantem Copacabana Warszawa zmierzył się w walce o 3 miejsce z Mohammedem Tulshaevem z Czeczenii. Gladiator szybko zakończył walkę zmuszając przeciwnika do poddania się, a tym samym zdobył brązowy medal.

W klasyfikacji drużynowej Gladiatorzy z Ostrołęki uplasowali się na bardzo dobrym czwartym miejscu.