Udany podbój Giżycka przez pływaków UŚKS (zdjęcia)

Na najwyższym stopniu podium Angelika Wikieł.
Na najwyższym stopniu podium Angelika Wikieł. Fot. Archiwum klubu
Kolejny bardzo udany start mają za sobą młodzi reprezentanci ostrołęckiego UŚKS, którzy tym razem walczyli w VI Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Giżycka. Młodzi zawodnicy z 22 klubów rywalizowali o medale z okazji Święta Niepodległości. W sumie na starcie stanęło blisko 350 zawodników z dużych ośrodków pływackich, głównie z północnej i centralnej Polski.

Pływackie zmagania w Giżycku

W tym doborowym towarzystwie nie zabrakło pływaków Uczniowskiego Środowiskowego Klubu Sportowego z Ostrołęki prowadzonych przez trenera Włodzimierza Janczewskiego. Zawodnicy byli podzieleni na kategorie wiekowe: urodzeni w roku. Nasza ośmioosobowa ekipa z UŚKS Ostrołęka przywiozła aż osiemnaście medali. Najlepiej zaprezentował się Żaklina Wikieł zdobywając trzy złote medale (50m i 100m stylem klasycznym oraz 100 stylem zmiennym) i srebrny medal (100 m delfinem).

Bardzo dobrze wypadła także Angelika Wikieł zdobywając dwa złote medale (50 i 100 m st. klasycznym) oraz brązowy (100 m st. zmiennym). Kolejny z naszych reprezentantów Paweł Szulerecki stanął dwukrotnie na najwyższym stopniu podium (50 i 100 m st. grzbietowym). Karol Bojarski zdobył dwa srebrne medale (100 st. zmiennym i 50 m st. dowolnym) i dwa brązowe krążki (50 m st. klasycznym i 50 delfinem). Hubert Nakielski - dwa srebrne medale (100 m delfinem i 100 m st. dowolnym), Bartosz Choromański (94) był drugi (200 m zmiennym) i dwukrotnie trzeci (50 m i 100 m klasyk).

Martyna Choromańska i Maciej Kwiatkowski mimo ambitnej walki uplasowali się poza podium rywalizacji.
Najlepszą zawodniczką w swojej kategorii wiekowej została Żaklina Wikieł, z kolei jej siostra Angelika otrzymała puchar za trzecie miejsce.