Udany początek sezonu lekkoatletów OKLA

Klaudia Borkowska z nowym rekordem życiowym – 45,88 s uplasowała się na drugiej pozycji w biegi na 300 metrów wśród młodziczek. Fot. OKLA Ostrołęka
Lekkoatleci ostrołęckiego OKLA rozpoczęli sezon startów w sezonie halowym. Pierwszymi zawodami była impreza w sobotę, 7 stycznia na warszawskim obiekcie AZS AWF w Warszawie.

Najlepiej wśród naszych zawodników wypadła Katarzyna Gwiazda (95), która wygrała konkurs skoku w dal juniorek młodszych z wynikiem 5,55m (o 1 cm gorszym od rekordu życiowego z otwartego stadionu). Na drugim miejscu wśród młodziczek w biegu na 300 m uplasowała się Klaudia Borkowska (98) z nowym rekordem życiowym - 45,88 s. Także drugi ale w skoku w dal młodzików był Michał Krzyżanowski (98) - 5,42cm (rekord życiowy). Trzecie miejsce w biegu na 2000m juniorów zajął Damian Świerdzewski (93) osiągając wynik 5:58,17s (rekord życiowy). Tuż za podium, na czwartym miejscu uplasowała się Aleksandra Dzwigała (97) w biegu na 6 0m młodziczek z wynikiem 8,48s (w eliminacjach 8,41s - rekord życiowy) oraz Paulina Kojtek (98) - 3:31,41s w biegu na 1000 m młodziczek (także rekord życiowy).